Найцікавіше

ДЕПУТАТИ ПІДГОТУВАЛИ ПОВТОРНЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ ПРО ЗНЯТТЯ МОРАТОРІЮ НА ПРОДАЖ ЗЕМЛІ

Цю інформацію надав народний депутат Олексій Мушак (фракція “Блок Петра Порошенка”).

“Друга спроба. Подача до Конституційного Суду. У 2017 році разом із 55 депутатами-однодумцями ми зробили подання визнати земельний мораторій неконституційним. Проте тоді Конституційний Суд відмовився розпочати розгляд, не побачивши підстав порушення. Це лише офіційна причина. А неофіційна – сама відсутність бажання приймати таке непопулярне рішення”, – написав він на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

“Друге і основне – рішення ЄСПЛ, яким мораторій було визнано порушенням прав людини. Це рішення є джерелом права обов’язковим для виконання судами. А підписана Конвенція, яку Україна порушує, вище національного законодавства. Що змушує Україну рахуватись і брати до уваги подібного роду рішення. Зараз Конституційний Суд очолює С.Шевчук, який до цього був суддею ЄСПЛ. Останні рішення КСУ були чітко в дусі рішень ЄСПЛ. Тому шанси значно виросли”, – зазначив О.Мушак.

За словами народного депутата, за цей рік багато змінилося, зокрема спостерігається тенденція у бік зменшення прибічників мораторію, але все-таки їх поки що більшість.

Він також наголосив, що для максимальної відкритості процесу підготовка другого подання буде публічною.

Як повідомлялося, Верховна Рада 7 грудня 2017 року ухвалила в цілому законопроект №7350, який продовжує мораторій на продаж земель сільгосппризначення до 1 січня 2019 року. Президент України підписав його 30 грудня 2017 року.

Група з 55 народних депутатів, ініціатором якої став  О.Мушак, ще у лютому 2017 року звернулася до Конституційного Суду з проханням щодо скасування мораторію на продаж земель сільгосппризначення.

КС у середині лютого 2018 року прийняв рішення про відмову у відкритті  провадження у даній справі.

Проте Європейський суд з прав людини наприкінці травня 2018 року, за позовом двох громадян України,  ухвалив рішення про те, що постійне продовження в Україні мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення порушує права людини, і не дозволяє в повній мірі громадянам розпоряджатися своїм майном. Суд також присудив двом заявникам,  по 3 тисячі євро в ролі грошової компенсації понесених ними витрат.
З цієї причини ЄСПЛ закликав Україну чим скоріше на законодавчому рівні  врегулювати ринок сільгоспземель, оскільки саме для такого законодавчого врегулювання і вводився мораторій.

 

Перейти ВВЕРХ