Найцікавіше

ПАДІННЯ ЦІН НА ОГІРКИ

Наразі спостерігається тенденція стрімкого зниження цін на огірки. У результаті чого ця продукція пропонується за цінами, які вже мінімум в 3 рази нижчі, ніж в аналогічний період 2017 року.

За інформацією гравців плодоовочевого ринку України, тільки з початку поточного тижня оптові ціни на огірки в країні впали в середньому вдвічі. Сьогодні продукція з плівкових теплиць вже надходить у продаж по 2-2,5 грн/кг ($0,08-0,1 за кг), при цьому пропозицію такого огірка оператори ринку оцінюють як надлишкову.

У той же час, великі  комбінати, котрі займають значні площі під теплицями,  вже практично завершили реалізацію огірка першого обороту і перебувають в процесі прибирання своїх теплиць. Проте в умовах, що склалися, їм не вдається відвантажувати залишкові партії своєї продукції за цінами вище 3,5 грн/кг ($0,18 за 1 кг).

Падіння цін на огірки значною мірою  пов’язане з досить низьким попитом з боку вітчизняних покупців цієї продукції і повною відсутністю експортних поставок. У той же час, пропозиція продукції з літніх теплиць поступово збільшується. Як результат, фермери вже заявляють про свою готовність переглянути ціни у бік зниження в черговий раз найближчим часом. Дана динаміка цін  може спровокувати на наступний рік зменшення площ під посівами огірка.

Перейти ВВЕРХ