Найцікавіше

13 ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД ТЕРНОПІЛЬЩИНИ ОТРИМАЛИ ЗЕМЛЮ В КОМУНАЛЬНУ ВЛАСНІСТЬ

Тринадцять об’єднаних територіальних громад (ОТГ) Тернопільської області нарешті отримали землі в комунальну власність. Значний внесок в цю справу вніс місцевий відділ “Центру розвитку місцевого самоврядування”, котрий діє в рамках проекту “Децентралізація”, котрий фінансується за рахунок коштів Європейського Союзу. В найближчому майбутньому передбачається об’єднання ще кількох громад. Проте не скрізь все йде по плану, оскільки деякі місцеві громади в приміській зоні обласного центру виступають за приєднання безпосередньо до міста.

Зокрема, землі отримали у Борщівському (356 ділянок), Бучацькому (114 ділянок), Зборівському (226ділянок), Гусятинському (243 ділянки), Підволочиському (34 ділянок), Тернопільському (65 ділянок) та Чортківському (30 ділянок) районах Тернопільської  області.  Загальна площа  більше тисячі ділянок становить понад 8,1 тис. га, повідомили у прес-службі Держгеокадастру.

Об’єднані територіальні громади зможуть розвивати с/г кооперацію на селі. Це зокрема надасть можливість збільшити самозайнятість жителів сільської місцевості, створить додаткові робочі місця. Передача с/г земель для ОТГ дасть можливість створити відповідні умови для розвитку громад, допоможе привабити інвесторів і запроваджувати різноманітні проекти з розвитку інфраструктури громади. Якщо об’єднані громади зможуть передати ділянки с/г призначення в оренду за ставкою понад 10% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки то отримають додаткові бюджетні надходження, які можна буде використати на ремонт доріг, фельдшерсько-акушерських пунктів, шкіл і ін.

Також в разі зняття мораторію на продаж земель с/г призначення громади зможуть створювати власні фермерські кооперативи як з вирощування с/г культур так і розведення тварин.

 

Перейти ВВЕРХ