Найцікавіше

СУЧАСНИЙ РИНОК СІЛЬГОСПТЕХНІКИ В УКРАЇНІ

Якщо проїхатись по трасі Київ-Одеса, то можна побачити величезні масиви техніки, яку вже давно ніхто не міг продати в ЕС та Америці. Бо ринки там стагнують, а конкуренція дуже велика і умови землеробства значно важчі, дорожча оренда землі, ЗЗР, насіння та ін. В Україні умови для сільського господарства значно кращі, тому ми так стрімко розвиваємось».

При цьому  стара техніка, яка надходить до України – негативне явище. Проте ситуація з нею не така плачевна, як може здатись на перший погляд.

Проїхавши вздовж полів, доволі часто можна побачити досить застарілу техніку. Незважаючи на досить кумедний вигляд, з причини частих ремонтів, перефарбувань, технологічних змін – дана техніка все ще продовжує працювати, і то досить непогано. Напевно цьому запорукою  менталітет наших фермерів, котрі до останнього змагаються за “життя” своїх залізних коней і лише в крайніх випадках здають їх на металобрухт.  Те, що завозиться  з Європи та США, звісно, краще за такий “місцевий варіант”.

Що стосується ринку нових комбайнів, то суттєвих зрушень щодо їх закупівлі фермерами за останні 6 років не спостерігається. Обсяги продажів – стабільні. Найбільше купують техніки «CNH Industrial», на неї приходиться до  50% ринку. Проте останнім часом спостерігається тенденція, і то досить стрімка, на купівлю тракторів і комбайнів з Китаю. В досить складних економічно-фінансових умовах фермерам приходиться нехтувати показниками якості даних агрегатів. Що не зовсім вірно в умовах досить жорсткої конкуренції на ринку агропромислового комплексу. Для них в пріоритеті низька ціна і обслуговування. Висновки щодо вірності такого вибору їм приходиться робити лише з часом.  Найбільш сприятливим в сегменті ціна-якість виступають білоруські виробники. В сусідній країні досить жорстко і скурпульозно підходять до стандартів якості, що і спричиняє чималий попит на цю продукцію, не лише в країнах пострадянського простору але і  близького зарубіжжя, зокрема Угорщині, Польщі, країнах Прибалтики. Дещо збільшується попит на техніку американського виробництва, але вона являється чи не найдорожчою в даному сегменті.

Перейти ВВЕРХ