Найцікавіше

Повернення одеського елеватора у власність держави

Господарський суд нарешті задовольнив позов місцевої прокуратури Одеської області. Згідно судового рішення у власність  держави було повернуто  цілісний майновий комплекс портового елеватора в Одесі загальною вартістю понад 262 мільйони гривень.

За повідомленням прес-сблужби прокуратури Одеської області : “Позовні вимоги полягали у визнанні права власності на майно за державою, а також визнання незаконними та скасування рішень про державну реєстрацію права приватної власності на це майно за підприємством. Так, рішенням суду визнані незаконними дії нотаріуса, яка зареєструвала за ПАТ (що спеціалізувалос в продовольчо-зерновій  сфері ) право власності на цілісний майновий комплекс портового елеватора в місті Одеса. Площа елеватора – а це комплекс будівель, депо, гаражі, підсобні господарства, склади і цехи – становить понад 25 тисяч кв. м. Оцінна вартість майна становить понад 262 мільйони гривень “.

В обласній прокуратурі відзначили, що приватним нотаріусом при проведенні реєстраційних дій було явно  перевищено свої повноваження, оскільки було відсутнє рішення власника елеватора – держави в особі Кабінету міністрів України щодо самої  зміни правового статусу майна. Без даного рішення міняти правовий статус підприємства, ще й  такого масштабу, з правової точки зору неможливо. Проте норми чинного законодавства, для вищезгаданого нотаріуса при вчиненні ним реєстраційних дій,  вочевидь не були пріоритетними порівняно з отриманою винагородою. Статус елеватора було змінено і він вийшов  з-під юрисдикції держави. Проте завдяки діям місцевої прокуратури і громадським активістам дані “реєстраційні дії” вдалось повернути в правову площину. Наразі в органах Міністерства юстиції України вирішується питання про притягнення даного приватного нотаріуса до відповідальності і позбавлення його права вчиняти нотаріальні дії.

За останні  півроку 2018 року Одеський морський порт перевалив близько 10,759 мільйонів  тонн вантажів, що на 12,56% менше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

Одеський порт очолив список лідерів перевалки контейнерів, а також лідирує в перевалці зернових в експортному напрямку.

 

 

Перейти ВВЕРХ