Найцікавіше

Зростання торгівельних відносин між Україною і країнами Європейського Союзу

В першому півріччі 2018 року  українські сільгоспвиробники в основному  в основному проводили торгівлю з Нідерландами, Іспанією, Італією, Польщею, Францією та Німеччиною.

Загальний обсяг продукції між  вітчизняними виробниками і країнами Європейського Союзу становив 3,92 мільярдів доларів, повідомила прес-служба Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки.

При цьому в повідомленні наголошується, що одночасне зниження експорту і зростання імпорту викликали зменшення на 0,38 мільярдів доларів позитивного для України сальдо – до 1,29 мільярдів доларів порівняно з першим  півріччям 2017 року.

Згідно з повідомленням, взаємна торгівля агропродукцією в першому півріччі здійснювалась, як і в попередні періоди, в основному з Нідерландами, Іспанією, Італією, Польщею, Францією і Німеччиною. Частка зовнішньоторговельного обігу України з цими країнами перевищує 75% в загальному обсязі аграрної торгівлі з ЄС.

За даними прес-служби, основні обсяги поставок до Європи Україна забезпечує завдяки зернових (974,67 мільйонів доларів) та олійних (227,84 мільйонів доларів) культур, а також соняшникової олії (528,34 мільйонів доларів) і макухи (245,68 мільйонів доларів). З початком торгівельної війни між Сполученими Штатами Америки та Китайською Народною Республікою влада Китаю почала виходити на європейські ринки аби налагодити нових поставщиків сільгосппродукції для своєї країни. Це певною мірою створило труднощі для вітчизняних підприємств, що імпортували продукцію європейських виробників, оскільки китайські трейдери пропонували вищі закупівельні ціни. Проте з іншого боку Китай став досить потужним торгівельним партнером для нашої країни, в плані закупівлі ряду позицій сільгосппродукції. Це зокрема зернові і зернобобові культури.

Наразі вітчизняні  виробники повністю вичерпали безмитні об’єми  на поставки до Європейського Союзу  пшениці, кукурудзи, яблучного і виноградного соку, солоду  і клітковину, оброблених томатів, меду, вершкового масла. Також повністю було вичерпано безмитні квоти на поставки м’яса птиці, свинини та яловичини.  Як повідомляв УНІАН, імпорт з Європи до України минулого року збільшився на 16,95% – до 2,32 мільярдів доларів.

 

 

Перейти ВВЕРХ