Найцікавіше

Нанотехнології застосування сільгосптехніки

Оскільки найперше проходження техніки по полю створює найбільше ущільнення профілю поверхні ґрунту під коліями від коліс/гусениць, то будь-які способи, що дозволять аграріям мінімізувати проходження поза межами цих колій під час наступних операцій, можуть значно знизити подальше ушкодження ґрунту. Крім того, така мінімізація не повинна бути занадто витратною.

Таку ідею висловив фахівець з технологій точного землеробства, Айан Бічер-Джоунс, який на прес-конференції Case IH в Дрездені, Німеччина, в 2018 році озвучив деякі з можливих заходів, до яких фермери можуть вдатися задля мінімізації ризику пошкодження структури ґрунту, а також задля оцінки та виправлення вже існуючих проблем. Таку ідею висловив фахівець з технологій точного землеробства, Айан Бічер-Джоунс, який на прес-конференції Case IH в Дрездені, Німеччина, в 2018 році озвучив деякі з можливих заходів, до яких фермери можуть вдатися задля мінімізації ризику пошкодження структури ґрунту, а також задля оцінки та виправлення вже існуючих проблем. Невеликі вдосконалення до систем управління можуть мати масштабні наслідки – саме в цьому полягає думка пана Бічер-Джоунса, який очолює всесвітню консалтингову компанію з питань точного землеробства, яка надає власникам, дилерам та виробникам сільськогосподарського обладнання рекомендації стосовно максимально плідного застосування технологій точного землеробства.

– Тип ґрунту зазвичай не має особливого значення – кожен з них пошкоджується по-своєму, а дослідження демонструють відчутні фінансові переваги в плані зниження вартості вирощування рослин та підвищення врожайності завдяки зменшенню кількості колій та створюваного ними ущільнення, яке досягається головним чином завдяки підтриманню та збереженню структури.

ПРОФІЛАКТИКА КРАЩА ЗА ЛІКУВАННЯ 

– Запобігання ущільненню ґрунту ефективніше та дешевше, ніж усунення його наслідків, – каже пан Бічер-Джоунс. – Що стосується виправлення проблем та підтримки структури, то тут можуть допомогти як природні, так і механічні засоби. Прикладами використання природних засобів є підвищення популяції дощових черв’яків та висів покривних культур. До механічних засобів слід віднести системи автоматичного водіння, керовані за допомогою сигналу RTK. Такі системи забезпечують точність до 2,5 см, яка гарантує зниження рівня ущільнення ґрунту на ділянках регулярного проходження техніки. При цьому важливою рисою таких систем є те, що вони не вимагають значних додаткових інвестицій.

Він додав, що фермери, які зараз працюють із системами автоматичного водіння на базі RTK або розглядають таку можливість, вже мають під рукою більшу частину технологічних рішень, які необхідні для мінімізації повторюваних колій, і не потребують додаткових інвестицій в обладнання потрібної ширини.

Перейти ВВЕРХ