РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 140000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Бензовоз MAN TGA 19.293

Ціна: 18300$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Зерновий причіп-перевантажувач BERGMANN GTW-25

Ціна: 28000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сівалка Monopill SE 24 Kverneland

Ціна: 14900$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Самохідний обприскувач JOHN DEERE 4830

Ціна: 124000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

ADR цистерна ATCOMEX A-20

Ціна: 8300$
Купити

Найцікавіше

ТОП – найбагатших аграріїв країни

Рейтинг був сформований на базі списку з півсотні осіб — власників-бенефіціарів великих активів в аграрному бізнесі. Список був складений на підставі експертних оцінок, а також з урахуванням фігурантів рейтингів минулих років.
Основа методики — оцінка чистих активів в агросекторі.
Базовим обмеженням при проведенні оцінки вартості активів була відсутність необхідної й достатньої інформації щодо результатів діяльності за 2017 рік абсолютної більшості підприємств, бенефіціарами яких є фігуранти списку. Виходячи з цього, оцінка проводилася непрямими методами, включаючи екстраполяції даних за 2014–2016 роки та аналіз інформації у відкритих джерелах (експертні оцінки, інтерв’ю з представниками компаній) та інше. Вартість активів оцінювали в кілька етапів. Спочатку на підставі бази даних, що містить фінансову звітність українських компаній, був сформований список підприємств, пов’язаних із фігурантами відносинами власності/контролю. У ході оцінки були проаналізовані понад 800 таких підприємств.
Потім публічні компанії були оцінені на підставі наявної актуальної інформації на період проведення аналізу (2–6 квітня 2018 року) по їх капіталізації, структурі власності, опублікованій фінансовій звітності. Непублічні компанії оцінювалися за допомогою ретроспективного аналізу фінансової звітності з використанням інструментів прогнозування і системи коефіцієнтів, розробленої на підставі результатів господарської діяльності аграрних підприємств, що опублікували фінансову звітність за 2017 рік. Для низки фігурантів початкового списку не було можливості провести оцінку активів через відсутність достатніх даних у наявних базах.
У деяких випадках бралася до уваги інформація, опублікована у відкритих джерелах, про наявність великих обсягів заборгованості компаній, асоційованих із фігурантами списку.

1. ЮРІЙ КОСЮК

КАПІТАЛ: $781,7 МЛН
БІЗНЕС: «МИРОНІВСЬКИЙ ХЛІБОПРОДУКТ»
СЕГМЕНТ: ПТАХІВНИЦТВО

Секрет успіху бізнесмена, за його зізнанням, в умінні оточувати себе щасливими людьми, задоволеними своєю роботою. 2017 рік був для Косюка та його холдингу «Миронівський хлібопродукт» вельми вдалим. Холдинг отримав понад 6 млрд гривень чистого прибутку. При цьому він перерахував до державного бюджету 4,2 млрд гривень податків. Минулого року «Миронівський хлібопродукт» отримав державних дотацій і відшкодування ПДВ на суму 4,5 млрд гривень. Зараз власник агрохолдингу веде переговори щодо придбання збиткової французької компанії з переробки харчових продуктів Doux Group. Косюк готовий інвестувати в цей проект близько 76 млн євро і переорієнтувати його з експорту заморожених продуктів на постачання свіжої курятини французькому споживачеві. Крім того, МХП будує у Вінницькій області новий комплекс для вирощування курчат-бройлерів.

2. ПЕТРО ПОРОШЕНКО

КАПІТАЛ: $776,6 МЛН
БІЗНЕС: ROSHEN, «УКРПРОМІНВЕСТ-АГРО»
СЕГМЕНТ: КОНДИТЕРСЬКІ ВИРОБИ, РОСЛИННИЦТВО, ВИРОБНИЦТВО ЦУКРУ, МОЛОКА

Згідно з декларацією про доходи Петро Порошенко заробив у 2017 році 16,3 млн гривень. З них 336 000 гривень — як держслужбовець, ще 15,8 млн гривень він отримав у вигляді відсотків по депозитах. При цьому Порошенко не отримує дивіденди від своїх компаній. Кондитерська корпорація Roshen завершує будівництво в Борисполі нової бісквітної фабрики площею 19 га. Обсяг інвестицій у проект становив 1,5 млрд гривень. Готову продукцію, яку буде виробляти бориспільське підприємство, Roshen планує експортувати до країн Близького Сходу, колишнього Радянського Союзу, а також до Литви, Польщі, Румунії та Болгарії. Вінницький молокозавод Roshen розширив географію експортних поставок своєї продукції за рахунок виходу на ринок Сингапуру, Китаю, Катару, Данії та Нової Зеландії. А «Укрпромінвест-Агро» минулого року добудувала елеватор у Гайсині.

3. ОЛЕГ БАХМАТЮК

КАПІТАЛ: $649,8 МЛН
БІЗНЕС: UKRLANDFARMING, «АВАНГАРД»
СЕГМЕНТ: РОСЛИННИЦТВО, ВИРОБНИЦТВО ЯЄЦЬ І ПРОДУКЦІЇ З НИХ

Після зміни голови Нацбанку власник UkrLandFarming Олег Бахматюк сподівається домовитися з новим керівництвом і поступово погасити борги своїх банків VAB і Фінансова ініціатива. Бахматюк впевнений, що зможе розрахуватися з державою
протягом 10 років. Для вирішення питання з реструктуризацією боргів бізнесмен планує залучити аудиторів великої четвірки. За словами Бахматюка, погашення боргів дозволить зберегти працездатність його агрохолдингів, створить умови для їх росту і залучення іноземних інвесторів. Війна з Нацбанком коштувала ULF 70 000 га земельного банку і цукрового напряму. У результаті холдингу довелося звільнити 3000 працівників, заморозити будівництво терміналу та двох елеваторів. Цього року під час весняно-польових робіт ULF планує засіяти 505 000 га.

4. АНДРІЙ ВЕРЕВСЬКИЙ

КАПІТАЛ: $451,3 МЛН
БІЗНЕС: «КЕРНЕЛ»
СЕГМЕНТ: РОСЛИННИЦТВО, ВИРОБНИЦТВО ТА ЕКСПОРТ РОСЛИННОЇ ОЛІЇ

Андрій Веревський серйозно взявся за упорядкування власного бізнесу.
Восени 2017 року зробив у «Кернелі» кадрові перестановки, призначивши на
посаду генерального директора Євгена Осипова, який раніше очолював рослинницький підрозділ холдингу. Зараз розпродає непрофільні активи: угіддя, розташовані далеко від основних масивів оброблюваної землі. У підсумку «Кернел» планує скоротити земельний банк на 44 500 га до 560 000 га. У лютому 2018-го синдикат європейських банків відкрив компанії на 2,5 року відновлювальну кредитну лінію на $100 млн. Кошти «Кернел» планує спрямувати на фінансування потреб робочого капіталу при експорті зернових. За минулий маркетинговий рік (2016–2017) чистий прибуток «Кернел» скоротився більш ніж на 20% у порівнянні з попереднім (2015–2016) роком, до $176 млн. EBITDA зменшилася майже на 8% до $319 млн.

5. ОЛЕКСІЙ ВАДАТУРСЬКИЙ

КАПІТАЛ: $348,9 МЛН
БІЗНЕС: «НІБУЛОН»
СЕГМЕНТ: РОСЛИННИЦТВО, ЗЕРНОТРЕЙДЕРСТВО

Олексій Вадатурський — людина справи. Майже всі його ініціативи активно фінансово підтримують Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк і Міжнародна фінансова корпорація. Восени 2017-го Вадатурський відзначив своє 70-річчя. Вже чверть століття бізнесмен вдало керує компанією «Нібулон». Крім виробництва та експорту сільгосппродукції займається відродженням річкового судноплавства, будівництвом пасажирського та вантажного флоту, проведенням днопоглиблювальних робіт на Південному Бузі. Зараз «Нібулон» завершує будівництво елеватора на своєму перевантажувальному терміналі в Миколаєві потужністю 43 000 т одноразового зберігання. Після введення його в експлуатацію компанія зможе приймати зерно з автомобільного, залізничного та водного транспорту. Також «Нібулон» закінчує реконструкцію вантажного причалу.

 

 

Самохідний обприскувач JOHN DEERE 4830

Технічний стан
Ціна: 124000$
Купити

Зерновоз MAN 26.480 TGA

Технічний стан
Ціна: 33300$
Купити

Сідловий тягач МАN TGX 18.440

Технічний стан
Ціна: 18000$
Купити

Самохідний обприскувач New Holland SP 275F

Технічний стан
Ціна: 170000$
Купити

Цистерна МАGYAR

Технічний стан
Ціна: 10000$
Купити

Зерновий причіп-перевантажувач BERGMANN GTW-25

Технічний стан
Ціна: 28000$
Купити
Перейти ВВЕРХ