Найцікавіше

Цьогорічна ситуація на ринку слив в Україні та Польщі

Цьогорічні ціни на сливу значно нижчі нім торік, проте українські садівники продають їх значно дорожче ніж їх колеги з Польщі.  Про це повідомляють аналітики сервісу «Інфо-Шувар».

«В Польщі цього сезону ціни на кісточкові впали до критично низького рівня. Слива знаходиться в переліку тих видів фруктів, які подешевшали найбільше, її вартість  на гуртових ринках Польщі за рік впала майже в 4 рази», — йдеться у повідомленні.

За даними аналітиків, сезон 2018 року в країнах Європейського Союзу був неврожайним на сливу,  тому вже в серпні польські переробні підприємства та роздрібні мережі стикнулись із дефіцитом пропозиції місцевої сливи  і вимушені були звернутись до імпортерів.

«На гуртових ринках Польщі слива сьогодні коштує 0,15-0,25 євро за кілограм, на переробні підприємства польські фермери здають сливу по 0,11-0,15 євро за кілограм. На гуртових ринках України слива сьогодні продається по 5,5-7,8 гривень за кілограм (0,17-0,23 євро за кілограм)». – підрахували фахівці.

Цього року ситуація зі сливами у Польщі та Україні прямо протилежна за минулорічну. З-за цьогорічної посухи польські садівники понесли значні збитки від неврожаю. Сливи порівняно з минулим роком вродили не досить хорошої якості і з-за відсутності вологи  досить погано дозрівали. З огляду на досить низьку  якість садівники мусять продавати їх за досить низькою ціною. Проте уряд Польщі виділяє значні компенсації садівничим господарствам, що дають їм змогу продовжувати свій бізнес.

«В середині серпня 2017 року слива в Польщі коштувала 0,8-0,89 євро за кілограм, а в Україні продукція експортної якості в цей самий час пропонувалась по 9-14 гривень за кілограм (0,29-0,51 євро за кілограм).  Така ситуація створила чудові умови для експорту української сливи, в 2017 році ми відправили на зовнішній ринок  рекордні 7,8 тисяч тон цих фруктів», додали експерти.

Українські садівники все більше обирають вирощування сливи для свого бізнесу, оскільки вона є досить перспективним в плані рентабельності продуктом. На її основі виготовляють досить широкий ассортимент продуктів харчування, починаючи від соків і закінчуючи чорносливом, що на даний час користуються досить високим попитом як на вітчизняних так і закордонних ринках.

Перейти ВВЕРХ