РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 140000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Самохідний обприскувач JOHN DEERE 4830

Ціна: 124000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8310R

Ціна: 111700$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Зерновоз MAN 26.480 TGA

Ціна: 37500$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 108500$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Самохідний обприскувач JOHN DEERE 4830

Ціна: 124000$
Купити

Найцікавіше

Російський підприємець виживає з Черкащини бельгійського фермера

Наприкінці серпня  на зрошувальні поля агрокомпанії “Гранекс-Черкаси” в с.Деньги  що на Черкащині  заїхав трактор Чорнобаївського районного відділу електричних мереж. Його супроводжували люди з агрохолдингу “Агроко”. Техніка почала бурити землю. Згодом у полі було закопано близько 10-и бетонних опор висотою до 5 метрів.

Поля в цьому селі на умовах оренди обробляє  бельгійський фермер Том Ван Гоі. Його компанія “Гранекс-Черкаси” вирощує тут картоплю й цибулю. Для покращення свого  врожаю підприємець встановив зрошувальну систему. Загалом він інвестував у своє підприємство близько 8 мільйонів євро. Тепер через бетонні опори, встановлені працівниками місцевого  відділу електричних мереж, полив полів став неможливим.

“Як зазначають співробітники “Гранексу” – ” Коли їм повідомили про цю ситуацію, ми одразу  сіли в машини, і приїхали на поля. Робота там кипіла повним ходом. Залізобетонні опори закопувалися глибоко, до 2 метрів. На щастя не пошкодили поливні труби. Тоді б нам було нанесено багатотисячних збитків.  Шкоду нам роблять навмисне. З-за встановлення цих бетонних стовбів, поливочні системи не зможуть переміщуватись полями. Поля з посівами цибулі лишаються напризволяще без вологи “.

“Без поливу нема сенсу вкладатися у виробництво цибулі і картоплі, – каже Том Ван Гоі. – Це найболючіший удар, якого нам могли завдати”.

Бельгійська компанія “Гранекс-Черкаси” була створена в 2003 році. Том Ван Гоі орендував землю в Деньгах. Селяни із Деньгів і сусідніх сіл почали масово передавати Тому Ван Гоі свої паї. Це не сподобалося конкурентам – агрохолдингу “Агроко”. Ним володіє Ігор Потапенко – колишній власник Пальмирського цукрового заводу й російської компанії “Разгуляй”. Саме в Росії Потапенко нажив свій капітал.

Невдовзі конкуренти перейшли до справ. Ігоря Потапенка цікавили пайовики “Гранексу”, які мали наділи на поливних полях. Землеміри вказали на полях межі їхніх ділянок, після чого зарили посеред полів величезні бетонні опори. Які слугують своєрідними “межовими знаками” земельних ділянок. Проте навіть для встановлення межових знаків в натурі на місцевості,  необхідно отримати відповідні дозволи з органів виконавчої влади що регулють питання в сфері землеустрою. На основі даного дозволу мають проводитись обміри земельних ділянок і розробляється відповідна технічна документація. Проте ні дозволу ні технічної документації із землеустрою землеміри не мали.

Окреме питання виникло і до працівників місцевого РЕМу. Як повідомив головний інженер Чорнобаївського районного відідлу електричних мереж Вадим Остроушко – дозволів на роботи їхнє підприємство не мало. Такі дії працівників  підпадають під ознаки адміністративного злочину, адже жодних обмежень чи обтяжень на орендовані бельгійським фермером ділянки встановлено не було.

“Нам заплатили за оренду техніки, – каже. – Ми зробили роботу. Тепер усю відповідальність нестиме безпосередньо орендар землі”.

“Стовпи ставили незаконно, – каже юрист компанії “Гранекс-Черкаси” Світлана Сєркова. – Встановлювати можна звичайні межові знаки. За інструкцією їхня висота обмежена – від 70 см до 1 м. П’ятиметрові бетонні опори посеред поля – нонсенс. “.

Заступник керівника ТОВ “Агроко” Олег Носенко на запитання про необхідність встановлення межових знаків відповідати не готовий.

Голова Золотоніської районної ради Валерій Саранча прокоментував цю ситуацію: “Ми не можемо втручатися в суперечку двох господарств. Звісно, Том Ван Гоі багато робить для району – допомагає, коли ми до нього звертаємося. Створює додаткові робочі місця і сприяє датковим грошовим надходженням до місцевих бюджетів.”.

Том Ван Гоі каже, що його в Україні важко здивувати. “В Україні й так мало робочих місць, а тут намагаються зламати те, що є. Я не проти діалогу з Потапенком”.

У 2011 році бельгійцю  спалили впродовж місяця дві машини.  За допомогою він змушений був звертатись до Посольства Бельгії і департаменти Єврокомісії. Проте безчинства російського олігарха продовжуються і по цей день.

Такі дії місцевих олігархів по відношенню до іноземних фермерів і підприємств, що вкладають інвестиції в вітчизняне сільське господарство на жаль не рідкість. Якщо влада і правоохоронні органи не будуть вживати відповідних адекватних заходів, щодо притягнення винних осіб до відповідальності, репутація України, як привабливої для іноземних інвесторів країни остаточно зіпсується.

 

 

 

Бочка 16 м3

Технічний стан
Ціна: 95000 грн.
Купити

Цистерна МАGYAR

Технічний стан
Ціна: 10000$
Купити

Дискова борона Gregoire Besson DXRV HD 666-56

Технічний стан
Ціна: 26000$
Купити

ADR цистерна ATCOMEX A-20

Технічний стан
Ціна: 8300$
Купити

Фреза Grimme GF75-4

Технічний стан
Ціна: 9900$
Купити

Зерновий причіп-перевантажувач BERGMANN GTW-25

Технічний стан
Ціна: 28000$
Купити
Перейти ВВЕРХ