РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 140000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сівалка John Deere 1780 Плантер

Ціна: 20000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Бензовоз MAN TGA 19.293

Ціна: 18300$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Розкидач міндобрив AMAZONE ZA-M 1501

Ціна: 5000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

ADR цистерна ATCOMEX A-20

Ціна: 8300$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 108500$
Купити

Найцікавіше

Динаміка на світовому ринку щодо росту цін на аграрну продукцію

Одна з провідних міжнародних організацій у галузі сільського господарства харчового виробництва — FAO — спільно з Організацією економічного співробітництва і розвитку (OECD) розробили прогноз глобальних трендів, які визначать картину, як світового аграрного ринку, так і можливого сценарію розвитку для основних країн-продуцентів сільськогосподарської продукції.

Загалом, наступне аграрне десятиріччя для аграріїв за прогнозом OECD-FAO буде у порівнянні з періодом 2007-2017 рр. більш несприятливим внаслідок значного скорочення темпів росту попиту на сільськогосподарську продукцію на платоспроможних ринках.

До найбільш визначальних факторів у доповіді «Сільськогосподарський прогноз OECD-FAO на 2018-2027 роки» віднесені уповільнення темпів росту населення планети, слабкий ріст світової економіки і помірне збільшення котирувань цін на нафту (в середньому до $76,1 за барель у 2017 р). Крім того, значний вплив буде мати скорочення темпів зростання попиту на продовольчу сировину з боку Китаю, який став головним підтримуючим фактором світових сільськогосподарських цін під час останньої глобальної фінансової кризи.

Деяку підтримку цінам надасть збільшення попиту з боку Індії, але, внаслідок низьких доходів населення країни, для підвищення цін цього буде недостатньо.

Стабілізація виробництва

Звісно, мова йде про визначальні тренди — конкретна ситуація у регіонах планети буде різнитися.

Зокрема, як сказано у доповіді, темпи росту попиту і виробництва сільгосппродукції у попереднє десятиріччя досягли своїх історичних максимумів і період 2018-2027 рр. буде спостерігатися «ослаблення зростання глобального попиту на сільськогосподарські товари і продукти харчування, уповільнення темпів зростання в найбільших країнах з економікою, що розвивається, стагнація споживання основних продуктів харчування на душу населення. Очікується, що ціни на основні сільськогосподарські товари залишаться на низькому рівні».

Як наслідок — світове аграрне виробництво до 2027 р. буде розвиватися уже повільними темпами і сумарне зростання у порівнянні з 2017 р. складе приблизно 20%.

Певним чином ці процеси почали проявлятися вже зараз — після рекордного за виробництвом 2015/2016 маркетингового року і накопичення надвеликих перехідних запасів зернових. Вже минулого МР почалось уповільнення виробництва пшениці і кукурудзи. Зниження продовжується і у 2018/2019 маркетинговому році — тепер, за прогнозами Agricultural Market Information System (AMIS) воно вже охопить всю групу зернових культур.

Додатковим фактором, який буде впливати на рослинницьку галузь, стане уповільнення попиту на м’ясні продукти, що буде стримувати зростання виробництва зерна і білкової їжі, які використовуються в якості кормів.

І, нарешті, останню крапку на високих темпах росту зернового виробництва поставить кінець біопаливного буму.

Очікується, що попит на зернові і рослинне масло для виробництва біопалива залишиться майже незмінним, на відміну від періоду 2007-2017 рр., коли розширення виробництва біопалива призвело до підвищення попиту на кукурудзу більш ніж на 120 млн. т на рік.

Зараз розвинені країни (насамперед ЄС) зробили ставку на розвиток електротранспорту і фактично згорнули програми збільшення вмісту етанолу у бензинах і подальшого розширення використання біодизелю.

Тому збільшення сировинної бази для біопалива буде відбуватися за рахунок цукрової тростини у країнах, які запровадили політику максимального сприяння розвитку цього напряму (безперечним лідером тут є Бразилія).

На південь від Сахари

Втім, окрім вже згаданої Індії, великі темпи росту споживання продуктів харчування збережуться на Африканському континенті і Близькому Сході, що буде природньо пов’язано зі збільшенням населення у цих регіонах. Але тут попит на продовольство буде мати свої особливості.

Фахівці відокремили два регіони, кожен з який матиме свої властивості. Територія Африки на південь від Сахари збереже в якості головного продукту харчування білу кукурудзу, яка складає близько 20% раціону місцевого населення у перерахунку на калорії.

Окремою рисою аграрного ринку цієї частини жаркого континенту є досить сильний розвиток саме регіональної торгівлі. Такі країни як Південна Африка, Замбія, Уганда чи Ефіопія стабільно мають надлишковий продукт, а Малаві, Мозамбік або Танзанія одночасно є і експортерами і імпортерами – в залежності від погодних умов конкретного сезону. Тому значна частина попиту задовольняється на регіональному рівні, за рахунок торгівлі між країнами.

Але, не дивлячись на це, вже у період 2015-2017 рр. Африка на південь від Сахари на 27% залежала від «далекого» експортного постачання продовольства, насамперед, з країн з рясними земельними ресурсами Південної Америки.

У наступні десять років, за прогнозом OECD-FAO ця залежність буде зростати. Наприклад, очікується, що сумарний імпорт кукурудзи за рахунок океанських поставок до 2027 р. зросте на 18,4 млн т у порівнянні з сучасним рівнем. Прогноз базується на стабільно високому попиті з боку таких країн, як Нігерія, Кенія, Зімбабве тощо. Ці країни мають значні темпи збільшення населення і вже відрізняються відносно високими доходами населення.

 

 

 

Бочка 16 м3

Технічний стан
Ціна: 95000 грн.
Купити

Самохідний обприскувач New Holland SP 275F

Технічний стан
Ціна: 170000$
Купити

ADR цистерна ATCOMEX A-20

Технічний стан
Ціна: 8300$
Купити

Фреза Grimme GF75-4

Технічний стан
Ціна: 9900$
Купити

Сідловий тягач МАN TGX 18.440

Технічний стан
Ціна: 18000$
Купити

Сівалка John Deere 1780 Плантер

Технічний стан
Ціна: 20000$
Купити
Перейти ВВЕРХ