Найцікавіше

Винесення питання про скасування мораторію на продаж землі на розгляд Конституційного Суду

Нещодавно майже 70 народних депутатів Верховної Ради України  звернулись до Конституційного Суду України з вимогою визнати мораторій на продаж-купівлю с/г земель таким, що порушує Конституцію і право приватної власності громадян в частині вільного розпорядження належного їм майна. В даному випадку земельними ділянками для ведення товарного сільськогосподарского виробництва. Про це у своєму Facebook повідомив член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Олексій Мушак.

«Це наше друге подання і на відміну від першого кроку ми маємо набагато більше шансів. За нами рішення ЄСПЛ, яке визнало мораторій порушенням прав людини. За нами зміна суспільної думки та відсутність загального «адабрямсу». За нами новий досвід та збільшення кількості прихильників як в парламенті так і в суспільстві. Подання підтримали 69 нардепів, 12 з яких представляють аграрний комітет, що також переломний момент», — заявив він.

За його словами, скасування мораторію поверне громадянам майнову свободу та повагу до своєї власності. Також дане питання в значній мірі зніме проблему з рейдерськими захопленнями земельних ділянок. Дане питання особливо загострилось протягом останніх 2-х років. Антирейдерські штаби, створені спеціально для врегулювання поточних конфліктів, практично не в стані адекватно і вчасно реагувати на всі звернення аграріїв. В основному по даних викликах виїжджають представники національної поліції, оскільки нерідко учасники конфліктів бувають озброєні травматичною і бойовою зброєю і дана проблема  потребує особливого підходу у її вирішенні.

Також зняття мораторію сприятиме зниженню інтенсивності деградації грунтів. На даний час ця проблема виникає з причини того, що аграрії, користуються землями на умовах оренди, і до терміну її закінчення намагаються повністю “вижати” з землі все що можливо, не рахуючись з процесами сивозмін. Внаслідок чого земля втрачає свої репродуктивні властивості.  Оскільки аграрії будуть ставати повноцінними власниками земель, питання репродуктивності належної їм землі буде ставати для них більш актуальним і вони більш раціонально підходитимуть до питання посівів під ту чи іншу культуру.

«Тепер наступний крок не допустити будь-які реваншистські кроки в парламенті від латентних комуністів», — додав він.

Нагадаємо, 17 лютого 2017 року народний депутат від БПП Олексій Мушак вже подавав до Конституційного Суду звернення з підписами 55 народних депутатів про визнання неконституційним мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Через рік, 14 лютого 2018 року Конституційний Суд відмовив у відкриті справи про скасування земельного мораторію.

 

 

Перейти ВВЕРХ