buy stromectol 3 mg buy tadalis sx buy levitra new zealand where to buy cialis online uk propecia best place to buy buy trileptal online
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 140000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Бензовоз MAN TGA 19.293

Ціна: 18300$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Самохідний обприскувач New Holland SP 275F

Ціна: 205 000$ з ПДВ
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Зерновоз MAN 26.480 TGA

Ціна: 33300$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Бочка 16 м3

Ціна: 95000 грн.
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сівалка Monopill SE 24 Kverneland

Ціна: 14900$
Купити

Найцікавіше

Переваги та недоліки прикочувальних котків до сівалок

Основна мета агротехніки для висівання просапних культур — це створення оптимальних умов для проростання насіння і появи дружних сходів, тобто забезпечення їх необхідною кількістю тепла, вологи й повітря.

За точного висіву швидкість появи сходів та їхня рівномірність залежать не тільки від схожості насіння, а й від умов, створених для нього робочими органами сівалки. Сьогодні вже є сорти, що здатні забезпечувати схожість до 90% і вище. Але тільки якість посівного матеріалу не може в повному обсязі гарантувати отримання високих урожаїв. Лише сумісна дія головних факторів впливу на врожай — якості насіння та правильного виконання технологічного процесу для створення оптимальних умов для його росту — можуть дати очікуваний результат.

Вивчення ґрунтових умов проростання й схожості насіння просапних культур у лабораторних і польових умовах показало, що вони мають бути різними від­повідно до фаз появи сходів. Експериментально було доведено, що набухання й проростання насіння починається за вологості ґрунту 12–14%, і тільки за наявності понад 20% вологи проростає все життєздатне насіння. Тому, щоб отримати високу польову схожість, його слід розміщувати в насіннєвому шарі ґрунту з вологістю не нижче 20%. Причому шар ґрунту в ростковій зоні над насінням має бути оптимально розробленим, із розміром ґрунтових часток 1–5 мм. Крупніші частки ґрунту в насіннєвому шарі хоча й не зменшують рівень проростання, проте отримання сходів затримують

Також важливим аспектом отримання дружних сходів є вплив агрегатного складу ґрунту.Так, крупнічастки, 10–20 мм і більші, значно зменшують кількість сходів, кожен відсоток крупної фракції знижує схожість на 1–2%. До того ж крупногрудкувата поверхня ґрунту збільшує втрати вологи, що негативно впливає на одночасну появу рослин.

Багаторічні дослідження свідчать: що більша глибина загортання насіння, то нижча його польова схожість та піз­ніші й нерівномірніші сходи. В посівному шарі ґрунту достатня кількість вологи буває тільки рано навесні або після дощів. До того ж утримується вона дуже короткий час, особливо за стрімкого зростання температури та під упливом суховіїв. У таких умовах дуже ефективним є прийом прикочування висіяного насіння. Причому що якісніше його виконати, то ефективніше підтягуватиметься до поверхні капілярна волога, а відповідно, й швидше з’являться сходи. Але прикочування котком посівної сек­ції варто виконувати таким чином, щоб забезпечити максимально прийнятні умови для пришвидшення появи сходів. Це можливо, якщо ущільнення від дії прикочувального котка відбуватиметься по обидва боки насінини, а між зонами ущільнення буде пухкий шар ґрунту, що створюватиме сприятливий простір для вільного росту рослин

Таким чином, насіння просапних культур слід висівати у вологий ґрунт на ущільнене насіннєве ложе, в якому потрібно забезпечити капілярне підтягування вологи з нижніх шарів. Зверху насіння має бути прикрите шаром розпушеного дрібногрудкуватого ґрунту, що забезпечує вільний доступ вологи, повітря й тепла до насіння й сприятиме кращому його проростанню.

За висіву серійними спеціалізованими сівалками фактичне розподілення насіння за глибиною далеке від оптимального. А оскільки вологість верхнього, паросткового, шару ґрунту завжди нижча від оптимальної і здебільшого навіть менша від мінімального її значення, то частина насіння, котра в результаті вертикальних коливань сошника потрапляє у верхній шар ґрунту, не дає сходів. Останні з’являються із запізненням тільки після опадів (дощу). Якщо насіння потрапляє в глибші шари ґрунту, то частина його також втрачає схожість через нестачу енергії проростання. Робочі органи мають забезпечувати потрібний контакт насіння з ґрунтом, особливо з нижніми шарами, не допускати перемішування верхніх сухих шарів із нижніми, вологішими, та прикочувати (ущільнювати) ґрунт з обох боків рядка.

Отже, вдосконалюючи конструкції основних робочих органів секції просапної сівалки, які безпосередньо впливають на формування умов проростання насіння (насіннєвий сошник і прикочувальний коток), можна створити ґрунтові умови, близькі до оптимальних, та підвищити динаміку проростання насін­ня просапних культур на 10–15%.

 

 

 

 

Бензовоз MAN TGA 19.293

Технічний стан
Ціна: 18300$
Купити

Розкидач міндобрив AMAZONE ZA-M 1501

Технічний стан
Ціна: 5000$
Купити

Бочка 16 м3

Технічний стан
Ціна: 95000 грн.
Купити

Зерновоз MAN 26.480 TGA

Технічний стан
Ціна: 33300$
Купити

Дискова борона Kello Bilt 225TSW-7428B

Технічний стан
Ціна: 23000$
Купити

Трактор John Deere 8335R

Технічний стан
Ціна: 108500$
Купити
Перейти ВВЕРХ