РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 140000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Зерновий причіп-перевантажувач BERGMANN GTW-25

Ціна: 28000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Бочка 16 м3

Ціна: 95000 грн.
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сівалка Monopill SE 24 Kverneland

Ціна: 14900$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Цистерна МАGYAR

Ціна: 10000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Зерновоз MAN 26.480 TGA

Ціна: 37500$
Купити

Найцікавіше

На херсонщині збирають найкращі врожаї кукурудзи

«Наша технологія вирощування кукурудзи забезпечує середню врожайність на рівні 15 т/га. Цього року на кращих полях очікуємо 18-20 т/га», – розповідає Сергій Соценко, один з трьох братів-фермерів зі Скадовського району на Херсонщині.

Перше питання, що може виникнути у фермерів – що ж це за гібрид так родить? Сергій Соценко відмічає, що, з його досвіду, від гібриду врожайність залежить лише на чверть. Ще на чверть – від удобрення. Решту ж забезпечує погода. А в останні роки на Півдні головний погодний фактор – волога.

Так от, ФГ Соценко – одне з усього трьох у районі, яке вирощує кукурудзу (звичайну, не цукрову!) на краплинному зрошенні. Під «царицю полів» на «краплі» тут відведено 200 га – на більше бракує води. При цьому фермер зауважує, що господарству з водою ще пощастило: неподалік проходить відгалуження Північно-Кримського каналу. І попри великі затрати, саме краплинне зрошення, як показали розрахунки фермерів, забезпечує найбільшу прибутковість. До таких висновків у господарстві прийшли ще 6 років тому.

Тому такі врожаї – 8 т/га, в кращому разі 10, – Соценки збирають на ділянці, де встановлена дощувальна машина «Фрегат». А на богарі кукурудзу вони вже не вирощують зовсім. Як вважає С. Соценко, без поливу в таких умовах, як зараз, зібрали б, може, 3-5 т/га і затрати покрили б, але заробили б, образно кажучи, п’ять копійок.

Краплинне ж зрошення дає змогу поливати кукурудзу кожні 3 дні. При цьому виливається 50 кубометрів на гектар. Поливають кукурудзу тут за графіком, не застосовуючи прилади з вимірювання вологості грунту. «Кукурудзу водою, як кашу маслом – не зіпсуєш», – говорить С. Соценко. Тож «цариця полів» опиняється, за словами фермера, в ідеальних умовах – «ноги в воді, а голова на сонці». Чого, чого, а сонця тут – хоч відбавляй.

У господарстві використовують краплинну стрічку компанії «Уніфер», яка служить 1 сезон. На ринку є системи, які служать кілька років, але якщо їх застосовувати, то слід набагато акуратніше виконувати всі роботи, що вимагає вищих затрат праці, і унеможливлює оранку та низку інших грунтообробних операцій. Розглядав господар і найновішу технологію поливу – підгрунтове краплинне зрошення. С. Соценко відзначає таку її перевагу, як подача вологи на глибину, що змушує тягнутися вглиб кореневу систему, тоді як одним з найчастіше згадуваних недоліків прокладених по поверхні краплинних систем є концентрація коріння в поверхневому шарі. Водночас господар відзначає високу вартість системи – ще вищу, ніж та, яку зараз використовують у господарстві, а також те, що підгрунтове краплинне зрошення вимагає ідеального стану сходів.

Відсутність проблем з вологою дала змогу максимально загустити посіви. Густота стояння перед збиранням на полях на краплинному зрошенні у братів Соценків – 100 тис. рослин на гектар.

І все-таки, що ж за гібриди тут вибирають для краплинного зрошення? Сергій Соценко розповів, що для краплинного зрошення вибирають гібрид з максимальною врожайністю, тобто, – з максимальним ФАО – не менше 400. «Гібриди з низьким ФАО тут вирощувати немає сенсу: затрати такі самі, а доходи суттєво менші», – говорить С. Соценко. Окрім високої врожайності гібриди, які відбирають фермери для своїх полів, мають бути стійкими до хвороб. Саме цій властивості в господарстві завдячують відсутністю проблем з хворобами. А селекціонер цих гібридів – компанія Pioneer.

Опис технології був би неповним без згадки про обробіток грунту. В цьому плані брати Соценки – консерватори: як звикли орати, так і орють. Адже ж виходить добиватися хороших результатів, то навіщо щось міняти? «Під кукурудзу слід орати глибоко, на 27 см: чим глибші пласти ви перевернете, тим більше вологи залишиться в грунті. Ще один аргумент на користь оранки – великий обсяг пожнивних решток, які треба заробити в грунт. Зими все частіше у нас безсніжні, тому пожнивні рештки не перегнивають як слід, і через це їх доводиться заорювати», – розповідає фермер.

 

 

Дискова борона Gregoire Besson Big Chief XRVL

Технічний стан
Ціна: 23000$
Купити

Сідловий тягач МАN TGX 18.440

Технічний стан
Ціна: 18000$
Купити

Дискова борона Gregoire Besson DXRV HD 666-56

Технічний стан
Ціна: 26000$
Купити

Дискова борона Kello Bilt 225TSW-7428B

Технічний стан
Ціна: 23000$
Купити

Фреза Grimme GF75-4

Технічний стан
Ціна: 9900$
Купити

ADR цистерна ATCOMEX A-20

Технічний стан
Ціна: 8300$
Купити
Перейти ВВЕРХ