РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 140000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 108500$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Зерновоз MAN 26.480 TGA

Ціна: 33300$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Зерновий причіп-перевантажувач BERGMANN GTW-25

Ціна: 28000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Самохідний обприскувач JOHN DEERE 4830

Ціна: 124000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Мотопомпа Honda WT40X

Ціна: 33300 грн.
Купити

Найцікавіше

Технології посіву і вирощування озимих культур

У технології вирощування озимих культур велике значення мають строки сівби, адже від них залежать агрометеорологічні умови, в які потрапляє зерно. Як наслідок — рослини по-різному розвиваються, набувають стійкості до низьких і високих температур, хвороб та шкідників. Ці та інші фактори відчутно впливають на врожайність і якість зерна. Відхилення строків сівби від оптимальних у той чи інший бік на 10–15 днів знижує врожайність озимих зернових культур майже на чверть. Такого висновку дійшли науковці та аграрії, які спеціалізуються на вирощуванні сільгоспкультур. Озимі зернові культури, посіяні у ранні терміни — до 10 вересня, значно пошкоджуються хворобами і приховано-стебловими шкідниками, а ще переростають, що знижує їх зимостійкість і врожайність, вимагає додаткових витрат на проведення моніторингу стану рослин та захисних заходів.

Розпочинають сівбу після гірших попередників і на слабо удобрених площах, а потім — по зайнятих і чистих парах. Недопустимі надто ранні строки сівби озимих по чистих парах, бо це може призвести до значного переростання через високий коефіцієнт кущіння та зниження освітлення рослин. У першу чергу сіють озимину після непарових попередників, у місцях з добре підготовленим ґрунтом з достатніми запасами вологи в орному шарі для одержання сходів.

Від правильного розрахунку норми висіву залежить, чи буде кожна рослина забезпечена найкращою площею живлення, чи зможе фотосинтетичний апарат продуктивно працювати. Норма висіву повинна забезпечувати оптимальну густоту продуктивного стеблостою. Вона залежить від біологічних особливостей сорту, попередника, строку сівби, якості та строку обробітку ґрунту і наявності вологи в ньому. Численні спостереження і практичний досвід переконливо доводять, що рівень урожайності зернових колосових культур на 50% залежить від щільності стеблостою, на чверть від маси 1000 насінин та на стільки ж — від кількості зернин у колосі. Отже, половину врожайності визначає щільність продуктивного стеблостою, основним способом регуляції якої є норма висіву насіння. Останній показник — це кількісна абсолютна величина посівного матеріалу на одиниці площі. Тому при сівбі завдання полягає у тому, щоб довести норму висіву насіння до необхідного мінімуму, який здатен забезпечити заплановану щільність продуктивного стеблостою відповідно до сортових особливостей, погодних умов, попередника, рівня живлення тощо. В основу розрахунків норми висіву для пшениці озимої закладено одержання густоти сходів близько 450 шт./кв. м для сортів із низьким коефіцієнтом кущіння, а для сортів, які інтенсивно кущаться, — до 400 шт./кв. м. Для зареєстрованих сортів озимих культур науковці виробили оптимальні норми висіву у різних кліматичних зонах.

Останнім часом з’явилися гербіциди, які можна застосовувати на посівах озимих зернових культур восени. Є низка причин, коли це необхідно робити. Серед них — рання фаза розвитку бур’яну, що дає можливість краще його знешкодити; у агронома більше часу для прийняття рішення та довший строк застосування гербіциду. У цей період менше навантаження на техніку, ніж весною; менше випаровування, а температурні умови дозволяють значно краще проникати до бур’яну. Крім того, осіннє застосування дозволяє максимально уникнути діологічної шкоди від бур’янів. У більшості випадків осіннє застосування гербіцидів дозволяє відмовитися від внесення гербіцидів у весняний період. У зимовий період стан рослин треба контролювати, періодично відбираючи моноліти та відрощуючи їх, чи відбираючи зразки рослин для проведення морфофізіологічного аналізу.

Сідловий тягач МАN TGX 18.440

Технічний стан
Ціна: 18000$
Купити

Трактор John Deere 8310R

Технічний стан
Ціна: 111700$
Купити

Трактор John Deere 8335R

Технічний стан
Ціна: 108500$
Купити

Сівалка John Deere 1780 Planter

Технічний стан
Ціна: 20000$
Купити

Мотопомпа Honda WT40X

Технічний стан
Ціна: 33300 грн.
Купити

Дискова борона Gregoire Besson Big Chief XRVL

Технічний стан
Ціна: 23000$
Купити
Перейти ВВЕРХ