РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 140000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

ADR цистерна ATCOMEX A-20

Ціна: 8300$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Дискова борона Kello Bilt 225TSW-7428B

Ціна: 23000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Цистерна МАGYAR

Ціна: 10000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Мотопомпа Honda WT40X

Ціна: 33300 грн.
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

ADR цистерна ATCOMEX A-20

Ціна: 8300$
Купити

Найцікавіше

Основні причини масової загибелі бджіл

Хоча експорт меду вітчизняного виробництва невпинно зростає та б’є всі рекорди, впродовж останніх місяців у національних та регіональних інформаційних агентствах з’явилася велика кількість новин стосовно масової загибелі бджіл у різних областях України.

Однією з основних причин масової загибелі бджіл в Україні фахівці ринку називають порушення вимог до застосування пестицидів. Зокрема, в місцях розташування пасік, де фіксувались випадки отруєння бджіл, пестициди використовувалися з порушеннями відразу кількох правил роботи з ними: по квітучих нектароносах, у денний час, з недотриманням норм внесення. «Це повна безвідповідальність. Адже у всіх довідниках по пестицидах рекомендують обробляти рослини до або після цвітіння нектароносів, у нічних час, з оповіщенням бджолярів за три дні до застосування отрутохімікатів», – констатує завідувач лабораторії технологічних та спеціальних заходів профілактики хвороб бджіл ННЦ «Інститут бджільництва імені П. І. Прокоповича», кандидат біологічних наук, Тетяна Єфіменко.

Крім того, за словами науковця, часто, там, де є потреба і можливість використати слаботоксичні інсектициди, що належать до ІV класу безпечності, аграрії використовують більш токсичні для запилювачів препарати, але дешевші.

Почастішали і випадки використання заборонених у Європі пестицидів. “Сьогодні держави ЄС підтримали пропозицію Єврокомісії ввести заборону на пестициди, які вбивають бджіл», – розповідає Тетяна Єфіменко.

Під заборону потрапили інсектициди із групи неонікотиноїдів. Йдеться про повне вилучення із застосування на відкритому повітрі трьох активних речовин – імідаклоприду, клотіанідину а також тіаметоксаму. «В Україні сьогодні реєструються і без обмежень застосовуються інсектициди з зазначеними діючими речовинами. А отже цілком ймовірно, що після заборони на використання цих пестицидів в ЄС, їх залишки потрапляють в Україну за привабливими для фермерів цінами, що призводить до збільшення отруєнь бджіл”, – продовжує Т. Єфіменко. Тому для вирішення ситуації із масовим отруєнням, слід,  на її думку, навести лад з реєстрацією пестицидів.

Не заперечує фактору недбалості фермерів при проведенні хімічних обробок посівів і керівник відділу регіонального маркетингу компанії «Байєр» в Україні Ігор Тарушкін:

“Мова йде про грубі порушення як вимог чинного українського законодавства, яке регулює питання внесення ЗЗР, так і регламентів застосування, встановлених компаніями–виробниками ЗЗР”.

Експерт компанії “Байєр” нагадав, що науково доведено, що найчастіше причиною масової загибелі бджіл є хвороби, зокрема, гнилець, варроатоз, септицемія тощо, а також неналежний догляд за бджолосім’ями в зимовий період.

Однією з найпоширеніших причин загибелі бджіл по всьому світу, за словами Ігоря Тарушкіна, є  паразитична хвороба варроатоз. “Зараз в Європі спостерігається епізоотія серед бджолосімей від кліща Varroa. Європейські бджоли дуже чутливі до ураження цим паразитом, в той час як азійські є відносно стійкими. Це – одне з можливих пояснень триваючої загибелі французьких бджіл, адже у Франції деякі інсектицидні сполуки заборонені вже кілька років, а бджоли так само гинуть, як і раніше. При цьому у Південно-Східній Азії і  Австралії, де ці речовини продовжують використовуватись всі ці роки, із бджолами ситуація не погіршується. Тобто повинні існувати якісь інші причини загибелі бджіл, і вони відомі. На жаль, кліщ Varroa широко розповсюджений і в Україні. При цьому мало хто з вітчизняних бджолярів знає, що якщо бджолу не лікувати від цього паразиту, то пасіка повністю вимирає за сезон, максимум за два, а списують все на хімікати”, – пояснює експерт компанії “Байєр”.

Як же пасічникам відшкодувати матеріальні збитки? У першу чергу їм слід довести, що загибель сталася з вини інших осіб. Якщо є вірогідність загибелі саме через застосування «хімії» на полях, розповідає  Кирило Левтеров, керівник юридичного напряму служби корпоративної безпеки Всеукраїнської Аграрної Ради, слід провести експертизу. Він радить у таких випадках звертатись в інститут, який проводить судово-медичні експертизи. Подібна установа є майже в кожній області. «Ми, наприклад, працюємо з Київським науковим інститутом судових експертиз. Експерт встановлює причинно-наслідковий зв’язок між внесенням хімії та шкодою. Інший експерт встановлює розмір цієї шкоди, а далі в судовому розгляді встановлюється, чи дійсно інсектицид потрапив на поле за розпорядженням фермера”, – пояснює юрист.

 

 

 

ADR цистерна ATCOMEX A-20

Технічний стан
Ціна: 8300$
Купити

Зерновоз MAN 26.480 TGA

Технічний стан
Ціна: 37500$
Купити

Зерновий причіп-перевантажувач BERGMANN GTW-25

Технічний стан
Ціна: 28000$
Купити

Сівалка John Deere 1780 Плантер

Технічний стан
Ціна: 20000$
Купити

Цистерна МАGYAR

Технічний стан
Ціна: 10000$
Купити

Трактор John Deere 8310R

Технічний стан
Ціна: 111700$
Купити
Перейти ВВЕРХ