РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 140000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сівалка John Deere 1780 Planter

Ціна: 20000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Зерновоз MAN 26.480 TGA

Ціна: 37500$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сідловий тягач МАN TGX 18.440

Ціна: 18000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сівалка John Deere 1780 Плантер

Ціна: 20000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Зерновоз MAN 26.480 TGA

Ціна: 33300$
Купити

Найцікавіше

Розвиток індексного страхування аграрного сектору

За підтримки проекту IFC «Розвиток фінансування аграрного сектору в Європі та Центральній Азії» в Україні кілька років тому  почало впроваджуватися індексне страхування. Упродовж минулого року пілотний проект з індексного страхування був реалізований у 9 областях, що свідчить про попит на такий продукт з боку українських виробників. Цей й не дивно, адже індексне страхування добре підходить для малих фермерів. Приміром, в Індії, Африці і Китаї індексне страхування часто використовують для дрібних фермерів, для яких економічно недоцільно відправляти експертів на поле. Те ж саме і в Україні: відправити експерта, щоб оглянути 2-3 гектари, занадто дорого, тому для малих фермерських господарств цей продукт може бути корисним. Але для цього необхідно, щоб і держава почала просувати цей продукт, тому що на рівні страхових компаній, брокерів, і навіть IFC недостатньо ресурсів, щоб проінформувати всіх дрібних фермерів. В Україні навіть середні фермери з 3-4 га часто, за твердженням страховиків, не знайомі з механізмом роботи навіть класичного страхування, не кажучи вже про індексне.

Розуміючи це, експерти IFC вже не перший рік проводять в Україні семінари з індексного страхування, де роз’яснюють основні підходи до розробки індексних страхових продуктів для АПК.

Провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо детально розповів про те, які індекси та як слід застосовувати для укладення страхового контракту.

В індексному страхуванні виплати прив’язуються до певного визначеного параметра (індекса), наприклад, до погодного, який вираховується на підставі метеорологічних даних, зібраних на визначеній території за певний тривалий період, приміром, у 15 років.

Індексне страхування є економічно вигіднішим від традиційного і для клієнта, і для страховика, адже потенційні збитки страховик вимірює не прямим способом, а на основі історичних показників по врожайності, опадах, температурі тощо. “Ми в якості показника (індекса) можемо взяти опади й вимірювати їх рівень: хороші дощі – гарний врожай. Ми використовуємо супутникові знімки, і, спираючись на співвідношення між зволоженістю грунту і кількістю опадів, розуміємо врожайність”, – розповідає провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

Для оцінки можливих збитків та розрахунку індексів страховик збирає агрономічну інформацію. Він дізнається у агронома компанії властивості тієї чи іншої культури, скільки дощу потрібно конкретним культурі й сорту. Крім того, страховик уточнює у агронома тип грунтів, адже навіть для одного сорту необхідна кількість опадів буде відрізнятися залежно від грунтів.

Всі ці характеристики страховик заносить до страхового контракту. Таким чином, для виробників, наприклад, кукурудзи й пшениці, не може бути єдиного страхового продукту.

За традиційного страхування, коли оцінювач приїжджає на поле, він хоче побачити, який врожай у виробника. Приміром, якщо врожайність становить 60% від потенційної, це означає, що 40% – це збитки. Тоді завдання страховика – знайти причину 40% збитків. Їх можна пояснити опадами, шкідниками і т. і.

За індексного страхування покриття збитків здійснюється по тому чиннику, який був взятий в якості індексу. Експерт з індексного страхування Шадрек Мапфумо наводить таке порівняння: якщо ви купуєте автоцивілку, є страхування від загоряння, від крадіжки, і страхові виплати вам здійснюють за конкретну подію. Так само в індексному страхуванні – якщо причина втрати врожаю не в дощі, а рівень опадів був взятий за індекс, тоді страховик за це не платить. Коли до індексу дощу додати індекс температури, тоді премія буде вищою. Фермер в такому разі знає, за що отримує компенсацію. Тому потрібна конкретизація, що саме покриває страхування.

В індексному страхуванні можна брати різні моделі для розрахунку відшкодування, приміром, якщо культура може протриматись 20 днів без опадів, на 21-й день вона починає хворіти, а на 40-й день гине. Тоді виплати починаються з 21-го дня без опадів – 5% за кожен день, і на 40-й день виробник отримує 100%, а його урожай повністю гине. Для застосування такої моделі страховикам слід розуміти, як поводять себе культури, й брати цю інформацію від агронома.

У нас в Україні цей вид продукту з’явився зовсім недавно. Продукти індексного страхування добре підходять для агрохолдингів. У них великі площі, і за традиційного страхування для оцінки ризиків страховику слід було б щонайменше три рази виїжджати в поле: один раз до укладення договору страхування, потім ще раз, потім кожен раз, коли є страховий випадок. Це досить трудомісткий і затратний процес, і не завжди він достатньо прозорий для сторін. В індексному страхуванні питання прозорості не існує, тому що там всі дані відкриті, публічні, й виплати залежать від певних параметрів (індексів), розрахованих на основі цих даних.

 

 

Трактор John Deere 8335R

Технічний стан
Ціна: 108500$
Купити

Трактор John Deere 8310R

Технічний стан
Ціна: 111700$
Купити

Розкидач міндобрив AMAZONE ZA-M 1501

Технічний стан
Ціна: 5000$
Купити

Зерновоз MAN 26.480 TGA

Технічний стан
Ціна: 37500$
Купити

Самохідний обприскувач JOHN DEERE 4830

Технічний стан
Ціна: 124000$
Купити

Бочка 16 м3

Технічний стан
Ціна: 95000 грн.
Купити
Перейти ВВЕРХ