РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 140000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Дискова борона Gregoire Besson Big Chief XRVL

Ціна: 23000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сівалка Monopill SE 24 Kverneland

Ціна: 14900$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сівалка Monopill SE 24 Kverneland

Ціна: 14900$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Зерновоз MAN 26.480 TGA

Ціна: 33300$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Мотопомпа Honda WT40X

Ціна: 33300 грн.
Купити

Найцікавіше

Вплив кліматичних змін на аграрний бізнес

Попри те, що Україна є одним з найбільших світових експортерів сільськогосподарської продукції, становище це нестабільне. А все через глобальні кліматичні зміни. І, як попереджають науковці, якщо на рівні держави й бізнесу оперативно не відреагувати на ці виклики, інвестуючи у збереження родючості грунтів та зрошувальні технології, то дуже швидко можна розгубити весь аграрний потенціал.

Потепління – загроза №2 для світу і №1 для сільського господарства

Зміна клімату вважається нині другою глобальною загрозою після тероризму.

У сільському господарстві України вона проявляється у вигляді втрати врожаю через збільшення частоти повеней, поширення процесів опустелювання, несезонних заморозків та збільшення амплітудних коливань температури, зміни режимів дозрівання сільськогосподарських культур та підвищення їх вразливості до ураження шкідниками.
Вчені зазначають, що найбільш помітним наслідком зміни клімату буде не стільки поступове потепління, скільки зростання кількості та інтенсивності екстремальних погодних явищ: сильні посухи, повені, шторми, урагани, надзвичайно спекотні дні.

Як зазначив Микола Роїк, віце-президент НААНУ: “Якщо 10 років тому науковці ще дискутували, чи ці зміни клімату є тимчасовими, чи ні, то зараз усі переконалися у їхній незворотності. За таких умов традиційні технології ведення сільського господарства перестають працювати. Нині потрібні інші системи обробітку грунту, потрібно пристосовувати строки сівби до кліматичних змін. Сільськогосподарські технології мають бути спрямовані на збереження запасу вологи в грунті”.

За останні 25 років площа сухої зони в Україні зросла на 7% та становить 11,6 млн га орних земель, а площа перезволожених земель скоротилася на 8%, в рівнинній же частині вона практично зникла.

Через зміни клімату зростуть площі ріллі з недостатнім рівнем вологи. До 2100 року їх частка в Україні становитиме 80% від всієї площі або 25 млн. га.

За даними Тетяни Адаменко, в Україні глобальне потепління відбувається швидше, ніж у цілому по планеті. Якщо у середньому по планеті середньорічна температура підвищується на 0,8 ͦ С, то в Україні – на 1 ͦ С і навіть більше. А зміна середньостатистичної температури навіть на 1 ͦ С істотно міняє погодні умови, зміщує норми опадів, надає руху льодовикам. Для порівняння – до 1970 року середньорічна температура підвищувалася на + 0,05 °C кожні 10 років. Потім темпи зростання подвоїлися, а в останні 10–15 років просто зашкалили.

За даними Інституту зрошуваного землеробства, за останні 25 років середня врожайність по Україні зросла лише по двох культурах – житу (на 2%) і кукурудзі (на 53%). Середня врожайність інших культур за ці роки падала. А за останніх 3 роки через пришвидшення глобального потепління знизилась врожайність і кукурудзи – на 5,5%. Істотно зменшилася за три роки і врожайність сої – на 20-30%.

У зв’язку із цим на кліматичні зміни стали зважати і селекціонери: вони міняють підхід до виведення сортів, працюють над тим, щоб вони відповідали новим погодним умовам та були стійкі до хвороб, яких раніше не було.

На думку науковців, визначальним чинником в аграрному виробництві зараз є не родючість грунтів, а вологозабезпечення. Через те, що дефіцит вологи спостерігається у всіх кліматичних зонах України, крім Карпат, частика посівних площ, які потребують епізодичних поливів, оцінюється у 90%.

Зрошувальні системи України перебувають у незадовільному стані й вимагають термінової модернізації, що потребує значних фінансових ресурсів. У результаті занепаду зрошувальних систем з 1990 р. площі поливних земель скоротились із майже 2,3 млн га до 472 тис га, або більш ніж у 5 разів.

Якщо ситуація найближчим часом не зміниться, то інвестиції в АПК на півдні України, на думку віце-президент НААНУ Миколи Роїка, не матимуть жодного сенсу, адже ризики недоотримання врожаю дуже високі. Вже сьогодні аграрний бізнес України йде із зони степу у більш інвестиційно привабливі північ і центр країни. Так, частка південного регіону в загальному обсязі виробництва зерна скоротилася за 25 років з 48% до 37%.

 Проблема зрошення є актуальною і в глобальному світовому масштабі. На думку Миколи Роїка, потрібно, щоб площі зрошення у світі щороку зростали на 1%, лише тоді можна буде говорити про вирішення продовольчої проблеми

 

 

Дискова борона Kello Bilt 225TSW-7428B

Технічний стан
Ціна: 23000$
Купити

Зерновоз MAN 26.480 TGA

Технічний стан
Ціна: 37500$
Купити

Трактор John Deere 8335R

Технічний стан
Ціна: 108500$
Купити

Сідловий тягач МАN TGX 18.440

Технічний стан
Ціна: 18000$
Купити

Бензовоз MAN TGA 19.293

Технічний стан
Ціна: 18300$
Купити

Цистерна МАGYAR

Технічний стан
Ціна: 10000$
Купити
Перейти ВВЕРХ