Найцікавіше

“Укрзалізниця” лише на половину забезпечує логістичні заявки зернотрейдерів

ПАТ «Укрзалізниця» на сьогодні задовольняє тільки 45% заявок зернотрейдерів для перевезення зерна. Про це під час засідання уряду заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк

 «Станом на зараз оператори ринку говорять про те, що всього 45% заявок виконується по вагонах. При цьому ще додалася проблема маршрутизації перевезень, коли пріоритет надається тим, хто готовий сформувати цілий товарний потяг. Відбувається зараз дискусія щодо закриття станцій так званих малоактивних. І це теж не є на користь бізнесу, і на користь нашому експорту», — наголосив він.

За словами Мартинюка, для вирішення цього питання, сьогодні відбувається інтенсивний діалог з між відомствами для врегулювання питання перевезень зерна залізницею.

В свою чергу Прем’єр-Міністр України Володимир Гройсман, доручив негайно зустрітись представникам «Укрзазілниці» та асоціацій для визначення проблем, які гальмують логістику на залізниці.

«Що стосується залізниці, я вже чую по різним джерелам що є проблеми, є не ефективність та інше. Ми створили нову наглядову раду с фахівців, на мій погляд, дуже непоганих, які управляли компанією, але управляли нею достатньо ринково. Тому буде доручення уряду, щоб і правління і наглядова рада зустрілись зі всіма асоціаціями негайно і абсолютно чітко створили перелік проблемних питань, які повинні бути вирішними. Якщо щось потрібно від уряду, будь ласка, ми готові це зробити. Але не давати можливості перевозити продукцію, яка виробляється українськими руками я нікому не дозволю. На наступному тижні, я прошу, щоб мені доповіли про проблеми, я проведу нараду і заслухаю їх», — наголосив Гройсман.

Наразі 26 народних депутатів та 9 громадських організацій звернулись до Президента України Петра Порошенка та Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з відкритим листом для вирішення критичної ситуації, що склалася у сфері залізничних вантажних перевезень.

Перейти ВВЕРХ