РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 140000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Дискова борона Gregoire Besson Big Chief XRVL

Ціна: 23000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8310R

Ціна: 111700$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сівалка John Deere 1780 Planter

Ціна: 20000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Зерновоз MAN 26.480 TGA

Ціна: 33300$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Зерновоз MAN 26.480 TGA

Ціна: 37500$
Купити

Найцікавіше

В Польщі зростає виробництво ліщини

За останні 10 років виробництво ліщини в світі зросло на 4%, тоді як ціни – на 45%. На сьогодні в Польщі ліщиною зайнято близько 2000 га, і цей показник щороку зростає на кілька десятків гектарів. Аж до 70-х років у цю культуру не вірили, але згодом перші спроби садівників-любителів увінчались успіхом, що сприяло зростанню інтересу до культури, особливо в 2 половині 80-х.

Зараз посадки ліщини зосереджуються на півдні й південному сході країни, зокрема, майже половина площ — у Люблінському воєводстві, що межує з Україною. Урожайність ліщини в Польщі з року в рік «стрибає», але суттєво не відрізняється від показників у середземноморських країнах. Більше того, горіхи, вирощені в холоднішому кліматі, мають більшу біологічну й поживну цінність, ніж вирощені в теплішому кліматі, наприклад, в Італії. Це переважно завдяки вищому вмісту ненасичених жирних кислот, зокрема, удвічі вищій концентрації лінолевої кислоти.

Польські консультанти радять закладати насадження ліщини на рівнині або не невеликих підвищеннях, на пологих схилах західної, південно-західної, південно-східної чи північно-західної орієнтації. Особливий мікроклімат в насадженні можуть створювати перешкоди на шляху сильних морозних вітрів, наприклад, неподалік розташовані ліси, будівлі, тощо. В долинах і пониженнях ліщина може пошкоджуватися весняними заморозками. На південних схилах ліщина теж може підмерзати, позаяк раніше зацвітає.

Ліщина добре росте й плодоносить на родючих, теплих, водо- й повітропроникних грунтах, багатими на гумус і вапно. Таким чином, більшість грунтів підходять для вирощування ліщини, за винятком легких піщаних та ділянок з високим рівнем грунтових вод.

Підготовка поля під ліщину нагадує підготовку ділянки під інші садові культури. При цьому слід виконати аналіз на вміст макроелементів, магнію та кальцію. Проби грунту найкраще брати в серпні року, що передує закладці плантації. рН повинен знаходитися в межах 6,8–7,2. Підвищити рН до потрібного рівня можна вапнуванням. Одноразові обсяги внесення вапна мають обмеження, тому якщо після вапнування рН все одно не досягає потрібного рівня, його повторюють на наступний рік.

З метою збагачення грунту гумусом вносять 30–40 т/га гною або сидерати — суміші бобових, гірчиця, гречка (має шкідливу дію на деяких грунтових шкідників), фацелія, злакові, які в фазі формування насіння подрібнюють і приорюють. Два цикли вирощування сидератів з удобренням міндобривами можуть замінити більшу частину необхідного обсягу гною.

Якщо в грунті є осередки розвитку шкідників, насамперед хруща, перед посадкою ліщини їх треба вивести. Частина їх гине при обробітку грунту (культивації, боронуванні, тощо). З хімічних препаратів у Польщі застосовують Дурсбан 480 або Пирінекс 480 ЕС (д. в. хлорпірифос, перший препарат імпортується офіційно в Україну, другий зареєстровано в Білорусі) нормою 5 л/га або Базудин 10 GR (Діазінон 10 GR — однойменна д. р.)

Ліщину можна садити восени або навесні. Хороші результати дає посадка пізно навесні — культура добре приймається й швидко росте, якщо саджанці зберігалися з осені в хороших умовах, найкраще — в холодильнику. При висадці пізно навесні рослину обов’язково поливають.

Схема посадки залежить від родючості грунту, сили росту сорту та обраної технології вирощування. Найчастіше зустрічаються схеми посадки 5х4 та 6х3 м, на менш родючих грунтах саджанці висаджують частіше, особливо з меншою силою росту. Можна також зменшувати відстань в ряду, зазвичай, до 2 м, переважно, якщо кущ формується на невелику висоту. При надмірному загущенні слід зрізати під корінь кожне друге дерево.

Догляд плантації передбачає щорічну обрізку, удобрення, боротьбу з бур’янами та захист від шкідників і хвороб. Ліщина, як і будь-яке інше дерево, потребує світла, якого бракує, тож обрізка необхідна. Схема обрізки для кожного сорту своя. Ліщина добре переносить обрізку, тож крону можна формувати на свій розсуд, і це нескладно. Живе ліщиновий сад 50-60 років.

По весні чоловічі суцвіття ліщини розвиваються швидше, ніж жіночі, тож пошкоджуються заморозками в більшій мірі і в першу чергу. Дуже рідко буває так, щоб загинули всі чоловічі суцвіття, а жіночі вціліли. Якщо неушкодженими залишається навіть 30-40% чоловічих суцвіть, цього вистачає, аби запилити жіночі суцвіття. Однак буває, що виживає менше чоловічих суцвіть і їх пилку не вистачає для запилення жіночих. Тоді врожай горіхів знижується.

Збирають ліщину, як правило, комбайнами. Самохідні комбайни можуть розвинути продуктивність до 1 га/год.

 

 

 

Дискова борона Gregoire Besson DXRV HD 666-56

Технічний стан
Ціна: 26000$
Купити

Сівалка John Deere 1780 Planter

Технічний стан
Ціна: 20000$
Купити

Дискова борона Kello Bilt 225TSW-7428B

Технічний стан
Ціна: 23000$
Купити

ADR цистерна ATCOMEX A-20

Технічний стан
Ціна: 8300$
Купити

Сівалка John Deere 1780 Плантер

Технічний стан
Ціна: 20000$
Купити

Бензовоз MAN TGA 19.293

Технічний стан
Ціна: 18300$
Купити
Перейти ВВЕРХ