РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 140000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8310R

Ціна: 111700$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Бензовоз MAN TGA 19.293

Ціна: 18300$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Бензовоз MAN TGA 19.293

Ціна: 18300$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Самохідний обприскувач JOHN DEERE 4830

Ціна: 124000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Мотопомпа Honda WT40X

Ціна: 33300 грн.
Купити

Найцікавіше

Вилягання кукурудзи, як основна проблема при її вирощуванні

У вирощуванні кукурудзи ще багато проблем. Однією з них є вилягання. Ця проблема пов’язана з різною адаптивністю новостворених кукурудзяних гібридів до конкретних умов у різних ґрунтово-кліматичних зонах України. Тому практичну цінність мають відомості про стійкість нових гібридів до основних хвороб, що полегшує їхній добір.

Збільшення обсягів вирощування кукурудзи у вологіших зонах за невдалого добору гібридів призводить до накопичення хвороб у її посівах, а вибір гібридів, непридатних до інтенсивного росту в ювенільний період, — до витягування та можливого зламування рослин, що, своєю чергою, спричинює зниження продуктивності та прибутковості культури.

Практика свідчить, що більшість нових гібридів кукурудзи характеризується високою врожайністю, технологічністю, стійкістю до основних хвороб, вирівняністю за морфологічними показниками. Водночас не завжди простежується кореляційний зв’язок між рівнем продуктивності та стійкістю рослин до вилягання.

Через глобальні зміни клімату ареал вирощування культури змістився в зону стійкого вологозабезпечення, до Лісостепу. Так, тогорічні сумарні площі посіву кукурудзи в Київській області становили 250 тис. га, у Вінницькій, Сумській Чернігівській, Черкаській, Кіровоградській та Дніпропетровській областях — від 300 до 350, а в Полтавській — понад 540 тис. га. Це пов’язано насамперед із появою нових інтенсивних середньоранніх та середньостиглих гібридів, удосконаленням та оптимізацією окремих елементів технології кукурудзи в умовах Лісостепу та ціною на зерно, яка останніми роками стабільно висока.

Проблема вилягання рослин є не лише в лісостеповій зоні, де в гонитві за економією ресурсів та високим урожаєм часто застосовують значні дози азотного живлення без збалансованості із фосфорними, загущують та висівають кукурудзу в беззмінних посівах із використанням мінімальної технології обробітку ґрунту. Знайома ця проблема й кукурудзівникам у зоні Полісся.

Зокрема, на Поліссі та в Лісостепу відзначають перенасичення сівозміни кукурудзою. У багатьох господарствах цих зон відбувається застосування спеціалізованих сівозмін, вирощування гібридів, що не завжди пристосовані до цих ґрунтово-кліматичних зон, трапляються й інші технологічні порушення, які призводять до погіршення фітосанітарного стану посівів цієї культури, накопичення збудників хвороб у ґрунті та на рослинних рештках. У період вирощування кукурудзи слід обов’язково враховувати чинники впливу на стан посівів під час вегетації культури, які формують показники врожаю.

Отже, під впливом надмірного зволоження та незбалансованого живлення рослини, що не пристосовані до інтенсивного росту, витягуються (зростає як висота їхніх стебел, так і висота кріплення качана) і за наявності вітру можуть вилягати. А через уплив хвороб та шкідників відбувається здебільшого стеблове вилягання (зламування) рослин. Це явище спричинює значні незручності в процесі вирощування рослин за використання промислових технологій, зокрема під час обприскування рослин та збирання їхнього врожаю. Особливо великі збитки (25–50% втрат урожаю) зумовлює не лише вилягання рослин, а й зламування стебла кукурудзи внаслідок ураження хвороб та шкідників.

Вилягання рослин — втрата стеблом або всією рослиною нормального прямостоячого положення. Таке найчастіше спостерігають в інтенсивнорослих гібридів із тонким стеблом під впливом вітру, злив, за порушення збалансованого живлення рослин, а також воно може бути зумовлене значною кількістю збудників хвороб та шкідників у посівах.

Розрізняють два типи вилягання рослин — стеблове (зламування стебла) і прикореневе (падіння рослин без зламування стебел). Причиною стеблового вилягання є інтенсивний лінійний ріст рослин, накопичення надземної маси й пов’язане з цим недостатнє їхнє освітлення; грибні захворювання рослин; загущення посіву.

Прикореневе вилягання кукурудзи пов’язане зі слабким розвитком кореневої системи, втратою рослинами опори в перезволоженому або, навпаки, ущільненому пересушеному ґрунті. У виляглих рослин порушується процес наливання зерна, в результаті воно формується плюскле, з низькими показниками якості.

У вологих умовах до зламування рослин (стеблового вилягання) призводять: хвороби, надмірне зволоження ґрунту, неправильно проведені агротехнічні заходи (невдалий вибір гібрида, загущення посівів, надмірне азотне й незбалансоване за фосфором живлення, ранні строки сівби). У разі посухи до зламування стебел кукурудзи призводять: хвороби, зливи та знову ж таки помилки в проведенні агротехнічних заходів (невдалий вибір гібрида, загущення посівів, незадовільні попередники та поверхневий обробіток ґрунту).

Хвороби стебла та кореня. На кукурудзі проявляються різні гнилі на стеблах і коренях у вигляді загнивання паростків та нижньої частини стебла. Характерними ознаками кореневої і стеблової гнилей у фазі молочної стиглості кукурудзи є побуріння, солом’яний або світло-зелений колір стебла. Рослини передчасно підсихають, в’януть і відмирають. Часто спостерігається зламування і вилягання уражених рослин. Залежно від збудника хвороби, розрізняють фузаріозну, гельмінтоспоріозну, вугільну, білу, сіру, пеніцильозну та бактеріальну гнилі. Часто на рослинах спостерігають розвиток змішаних інфекцій збудників кореневих і стеблових гнилей.

У всіх зонах кукурудзо сіяння України переважає фузаріозний тип гнилі, гельмінтоспоріозний частіше виявляють у західних областях, білу, сіру та інші гнилі — в північних та центральних регіонах та в умовах вирощування на зрошенні. Поширення стеблових і кореневих гнилей останніми роками становить від 2 до 7%, осередками навіть до 9%. Розвиток та поширення кореневих гнилей, як правило, відбуваються на ослаблених унаслідок погодних стресів посівах, за порушення технології вирощування, на механічно пошкоджених рослинах, особливо на початку та перед закінченням їхньої вегетації.

Отже, важливим фактором стабілізації врожайності кукурудзи в різних регіонах України є використання гібридів, які проявляють стійкість та високу толерантність до фузаріозної, білої та вугільної гнилей стебла: ЛГ30215, ЛГ3255, ЛГ3258, ЛГ30273, ЛГ30315, Адевей, Латізана, ЛГ3330, ЛГ30360, ЛГ3350, ЛГ3395, ЛГ 3475.

Прикореневе вилягання кукурудзи пов’язане зі слабким розвитком кореневої системи, втратою рослинами опори в перезволоженому або, навпаки, ущільненому пересушеному ґрунтіЗумовлене пошкодженням рослин хворобами та шкідниками, слабким розвитком кореневої системи, втратою рослинами опори в перезволоженому або, навпаки, ущільненому пересушеному ґрунті.

 

 

Дискова борона Kello Bilt 225TSW-7428B

Технічний стан
Ціна: 23000$
Купити

Самохідний обприскувач JOHN DEERE 4830

Технічний стан
Ціна: 124000$
Купити

Зерновий причіп-перевантажувач BERGMANN GTW-25

Технічний стан
Ціна: 28000$
Купити

Дискова борона Gregoire Besson Big Chief XRVL

Технічний стан
Ціна: 23000$
Купити

Бензовоз MAN TGA 19.293

Технічний стан
Ціна: 18300$
Купити

Дискова борона Gregoire Besson DXRV HD 666-56

Технічний стан
Ціна: 26000$
Купити
Перейти ВВЕРХ