РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 140000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сівалка John Deere 1780 Плантер

Ціна: 20000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сідловий тягач МАN TGX 18.440

Ціна: 18000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

ADR цистерна ATCOMEX A-20

Ціна: 8300$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Розкидач міндобрив AMAZONE ZA-M 1501

Ціна: 5000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Дискова борона Gregoire Besson Big Chief XRVL

Ціна: 23000$
Купити

Найцікавіше

Органічне розсадництво та садівництво являється досить перспективним напрямком для України

Наразі в Україгні  органічна продукція в цілому залишається досить вузькою нішею аграрного ринку. Значною мірою – через ризикованість вирощування і збуту. Однак є ніші, де органічна продукція впевнено знаходить збут, принаймні на зовнішніх ринках, а обходиться фермеру навіть дешевше, ніж вирощена за інтенсивних технологій. Одна з таких ніш – садівництво. Тут одна з головних переваг хімізації – «побризкав – і не морочишся» – втрачає свою принадність. Бо з садом треба морочитися в будь-якому випадку. А якщо ще й вирощуєш продукцію для зовнішнього ринку, доволі вибагливого до вмісту в плодах різноманітних речовин. Своїм досвідом ведення органічного садівництва поділилась власниця органічного розсадника родини Лановенко, президента Академії органічного розсадництва «Ekogarden» Валентина Лановенко.

Наш розсадник – родинне господарство, і за 24 роки роботи ми знайшли свою концепцію у вирощуванні саджанців. З самого початку у своїй роботі ми намагалися вирощувати саджанці в максимально природніх умовах. Що це означає?

В першу чергу для будь-якого розсадника важливим є правило «свіжої» землі, тобто одна ділянка може використовуватися один раз за 4 роки, в інший час – під сидератами або відпочивати. Ручна прополка дає змогу ще й закривати вологу після дощів, що в умовах зміни клімату дуже важливо.

Наш розсадник знаходиться на Черкащині, у нас родючі чорноземи, але для того щоб вони й надалі були такими – потрібно над цим працювати. З початку заснування господарства було прийнято рішення не використовувати гербіциди, адже це може негативно вплинути на розвиток та продуктивність посадкового матеріалу. До речі, в Україні вже винайшли біогербіциди. У нас біля господарства є живцево-маточний сад, і 10 років назад тато почав експериментувати з біопрепаратами для отримання екологічно здорової продукції. Коли приймалося рішення щодо початку органічної сертифікації розсадника (2015 рік), у нас уже був досвід як з цим працювати.

На даний час у господарстві та в саду використовується виключно біосистема для захисту від шкідників та хвороб; та живлення. Також препарати на основі бактерій ми застосовуємо для замочування коренів підщепи перед висадкою в розсадник, і це дуже позитивно впливає на їх розвиток та зменшує вірогідність появи різних хвороб.

Органічні саджанці – це не є просто документ від «Органік Стандарт». За цим стоїть велика робота, розробка свого підходу до вирощування, це розуміння процесів що відбуваються в природі. Ми часто показуємо господарство нашим партнерам, замовникам, і мені запам’ятався один діалог. «Як, як таке може бути, що вже на 2-річних саджанцях у вас є яблука? У мене сад уже 5 років, і я досі не бачив жодного плоду».

Продуктивність саджанців залежить від того, наскільки правильним було їх вирощування. Також додам, що за такої методики, як у нас, зрошення в розсаднику не потрібне. 1-річний саджанець яблуні чи груші в нашому господарстві досягає 1,6-1,7м за стандарту в Україні 1,2м.

Термін «органічне виробництво» не означає що людина висадила сад чи ягідник, і нічим не обробляє, а просто чекає на урожай. В Україні є кілька потужних виробників біопрепаратів з лінійкою продуктів для різних культур: зернових, овочів, ягід, плодів та ін. «Годуй ґрунт, а не рослину», – одне з правил органічного виробництва. Це означає, що в першу чергу до землі має бути правильний підхід: внесення біодобрив, правильні сівозміни і т. і. – тоді й рослини добре почуватимуться.

Саджанець складається з кореневої системи та надземної частини. Підщепа – напівкарликова чи карликова, вирощується в спеціальних маточниках вегетативним способом. Можна робити зимове або літнє щеплення. Якщо літнє, то беремо живці того сорту, який хочемо отримати, і проводимо окулірування. Як правило, цю операцію проводить окулірувальник та 1 чи 2 в’язальники. Це найвідповідальніша робота, яку ми з братом зазвичай виконуємо в серпні. Навесні окулянти зрізають по місце щеплення, і вже з однієї бруньки виростає саджанець.

Площа розсадника займає 13 га. На першому місці завжди є якість та дотримання правильних стандартів при вирощуванні.

В розсаднику використовується біосистема захисту від хвороб та шкідників. Тут, як і в саду, працюємо профілактично – ми не чекаємо появи ознак захворювання, обприскуємо на упередження. Ефективність біопрепаратів залежить від їхньої якості, правильного зберігання та внесення за оптимальної температури. Також ми використовуємо трихограму – корисну комаху, яка знищує шкідників у стадії яйця.

В європейських країнах досвід вирощування органічної продукції розвивається десятиліттями. Хорошим прикладом є кооператив VOG (Південний Тіроль, Італія, утворений у 1945 р.), що об’єднує більше 13 тис. учасників.  Свого часу 6 фермерів, які мали на меті органічне вирощування фруктів, у 1990 р. об’єдналися в кооператив, який у 2002 р. вже налічувала 75 садівників. На даний час у кооперативі вже 180 фермерів, які мають 600 га органічних садів зі щорічною врожайністю 25 тис. т яблук (ще не всі насадження вийшли на повний рівень плодоношення).

В Україні органічне садівництво розвивається досить недавно. На даний  час в нашій державі сертифікована велика кількість старих високорослих насаджень (так званих дикоросів). Але врожайність там на рівні 2-10 т/га, і це сировинне яблуко 2 сорту (збиране з землі). Що стосується нових насаджень інтенсивного типу, при загущенні від 3000 дерев на 1 га можна отримати в середньому 40-45 т яблук. Це в основному товарна продукція, а некондиційне яблуко може продаватися як сировина 1 сорту (зірване з дерева).

Собівартість вирощування органічних плодів є нижчою, ніж конвенційних, що гарантуватиме більший заробіток для фермерів. Для порівняння: хімзахист та живлення 1 га конвенційних садів коштує близько 2200 євро/рік, для органічних садів – не більше 25-27 тис. грн (якщо обирати вітчизняні біопрепарати).

Органічна продукція має досить високий експортний потенціал. Внутрішній ринок також не заповнений: органічна груша взагалі не представлена в Україні, яблука є, але дуже мало. Органічні соки, сушку та яблучний концентрат виготовляють декілька компаній. Такі продукти як органічне дитяче харчування та сидр, імпортують із-за кордону. Тому питання розвитку власного ринку органічної продукції залишається відкритим та актуальним.

 

 

Бензовоз MAN TGA 19.293

Технічний стан
Ціна: 18300$
Купити

Зерновоз MAN 26.480 TGA

Технічний стан
Ціна: 37500$
Купити

Цистерна МАGYAR

Технічний стан
Ціна: 10000$
Купити

Бочка 16 м3

Технічний стан
Ціна: 95000 грн.
Купити

Самохідний обприскувач JOHN DEERE 4830

Технічний стан
Ціна: 124000$
Купити

Самохідний обприскувач New Holland SP 275F

Технічний стан
Ціна: 170000$
Купити
Перейти ВВЕРХ