phenergan online buy sildenafil citrate online cheap floxin buy buy retin a gel
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 140000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Розкидач міндобрив AMAZONE ZA-M 1501

Ціна: 5000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Дискова борона Gregoire Besson Big Chief XRVL

Ціна: 23000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Фреза Grimme GF75-4

Ціна: 9900$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8310R

Ціна: 111700$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 108500$
Купити

Найцікавіше

Підсумки завершення малинового сезону

Цього року виробників малини чекало гірке розчарування: ціни виявились нижче навіть найпесимістичніших прогнозів.

Про підсумки малинового сезону розповів Василь Вега – керівник сільськогосподарського кооперативу “Файна Поляна”, що на Тернопільщині .

Цьогорічний сезон, як розповів Василь Вега, почався гірше нікуди. Ще на початку серпня більшості переробних заводів була нецікава купівля ні свіжої, ні замороженої ягоди. Тож ціни на свіжу ягоду знаходилися на рівні 12 грн/кг.

На щастя, починаючи з середини вересня покупці ніби раптом прокинулись, і по наростаючій пішов попит на ягоду, а разом з ним і ціни на свіжу та заморожену малину, досягши наприкінці сезону 25 грн за кілограм свіжої ягоди.

На сьогодні більшість підприємств хотіла б купити заморожену ягоду, оскільки свіжа вже закінчилась. Але це вже не так просто.  Багато дрібних виробників закинули свої поля ще на початку сезону, бо їм було невигідно збирати врожай. Ті, хто не опустив руки, а прочищав свої ділянки, змогли врешті дочекатися ціни 25 грн/кг.

На заморожену ягоду ціна стартувала на початку сезону з 25 грн/кг, а на сьогодні вона вже досягла 40 грн/кг. Отже, порівняно з минулим роком цьогоріч ціна на малину на початку сезону була нижчою, але в кінці сезону вирівнялася з торішніми показниками.

«У підсумку можна сказати, що зараз дуже добре можуть заробити ті, хто на початку сезону зорієнтувався і закупив свіжу ягоду, заморозив і не реалізовував її, відклавши це діло до кінця сезону чи навіть до Нового року. Малі товаровиробники завжди в програші, а цього сезону особливо», – відзначає Василь Вега.

Тож учасники кооперативу “Файна поляна” поки утримуються від корчування малини, яке, наприклад, у Кременецькому районі Тернопільщини триває повним ходом.

Також він зауважує, що нинішній сезон ще раз довів, наскільки важко спрогнозувати ціни, адже вони коригуються багатьма чинниками: і зовнішньоекономічними, і внутрішньоекономічними, і погодними.

Власна камера з глибокого заморожуванні малини до температури -36ºС запрацювала цього року. Камера має місткість для зберігання об’ємом 350 м3 та розрахована на заморожування 3 т ягід за добу. Знаходиться морозильна камера в селі Городище Козівського району і заготовляє ягоду у кооперативів з 5 навколишніх районів: Підгаєцького, Монастириського, Бережанського, Зборівського, Козівського.

Основною проблемою малинової галузі, як зазначає керівник кооперативу, є відсутність працівників для збору ягоди. Ціна — друга проблема. Це дві основні проблеми які тісно переплітаються одна з одною.

 «Можливо, якщо переходити на автоматизований збір ягід, зводячи ручний збір до мінімуму, ми мали би інакшу ситуацію», — вважає Василь Вега.

Василь Вега має трирічний досвід у ягідництві і тому виділяє основні переваги роботи в кооперативі, серед яких є: легше отримання садивного матеріалу, міндобрив, засобів захисту рослин за гуртовими цінами та вигідно збувати вирощений урожай. Крім того, в кооперативі завжди можна почерпнути нові знання і досвід колег, у яких справи йдуть краще. Тож Василь Вега запросив долучатись до кооперативу усіх охочих краян, які займаються ягідництвом.

Найкращою агітацією в цьому служить досвід розвитку кооперативу. Почавши з 4 га у 2015 р., кооператив “Файна поляна” вже у 2017 році мав понад 20 га і планує розширятися далі — до 50 га. Три роки тому розпочинали зі звичайних, літніх сортів малини раннього, середнього та пізнього строку дозрівання. А зараз кооператив використовує елітні саджанці та спеціалізується на ремонтантній малині (сорти Полана, Глен Емпл та ін.).

В середньому, з одного гектара в господарстві цього року отримали близько 10 тонн. Спочатку розраховували на показник в 15 т/га, але в силу погодних умов і дефіциту робочих рук вийти на такий обсяг не вийшло. “Файна поляна” продає її на заморозку, на гуртові ринки чи отповим покупцям.

Комплексні водорозчинні добрива при вирощуванні малини в своїй роботі учасники кооперативу не застосовують, так як вони дуже дорогі і не сильно ефективні. Але краплинне зрошення та засоби захисту рослин є сенс використовувати не лише при ціні 25 грн, а взагалі,  так як з ним урожай буде більший і якісніший. Без цього урожай можна не отримати, або, частіше всього, недоотримати той, який може бути, зазначає керівник кооперативу.

Головною особливістю ремонтантних сортів, на які перейшов кооператив “Файна поляна” є те, що вони здатні плодоносити два рази на рік, причому як на однорічних, так і на дворічних пагонах.

Якщо догляд недостатній або слабкий, отримання подвійного врожаю можливе, але якість другої хвилі буде значно гірше. Це відбувається тому, що всі сили, а також поживні речовини йдуть на перший урожай, який поспіває в кінці червня. А ось другий врожай буде вже представлений дрібними і суховатими ягодами, які до того ж, будуть в значно меншій кількості.

Необхідною умовою догляду за такими сортами вважається своєчасна обрізка, підживлення і полив, оскільки саме до цих процесів, після посадки саджанця, ремонтанта малина дуже чутлива.

За належного догляду дані сорти можуть давати з одного куща від 1,7 до 3,7 кг малини.

Серед переваг ремонтантних сортів малини кооператори називають характерний однорічний цикл росту надземної частини, завдяки чому плодоносна частина пагона виростає за один рік, а урожай формується вже в перший рік після посадки. Пагони, які вже відплодоносили, необхідно зрізати на рівні грунту. Також вони відзначають більш високу стійкість до різних захворювань і шкідників, що дає змогу обходитися без хімічних обробок. Важливо й те, що свіжі ягоди малини літніх сортів зберігаються в холодильнику не більше трьох тижнів, а от плоди ремонтантних сортів — до двох місяців.

 

 

Трактор John Deere 8335R

Технічний стан
Ціна: 108500$
Купити

Зерновоз MAN 26.480 TGA

Технічний стан
Ціна: 33300$
Купити

Зерновий причіп-перевантажувач BERGMANN GTW-25

Технічний стан
Ціна: 28000$
Купити

Розкидач міндобрив AMAZONE ZA-M 1501

Технічний стан
Ціна: 5000$
Купити

Фреза Grimme GF75-4

Технічний стан
Ціна: 9900$
Купити

Мотопомпа Honda WT40X

Технічний стан
Ціна: 33300 грн.
Купити
Перейти ВВЕРХ