РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 140000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сідловий тягач МАN TGX 18.440

Ціна: 18000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сівалка Monopill SE 24 Kverneland

Ціна: 14900$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8310R

Ціна: 111700$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Самохідний обприскувач JOHN DEERE 4830

Ціна: 124000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Бочка 16 м3

Ціна: 95000 грн.
Купити

Найцікавіше

Порівняння методів ведення аграрного бізнесу в Україні і в найаграрнішому штаті США – Айові

Айову, що в Сполучених Штатах Америки, прийнято вважати найаграрнішим штатом країни.

Агрокліматичні умови, в яких господарюють фермери зазначеного штату, подібні до українських: клімат континентальний, температура взимку, навесні та восени близька до наших умов, літо доволі спекотне, часто спостерігаються посухи. На рік у середньому випадає 200 сонячних днів і 93 — дощових.

Основним лімітуючим фактором отримання врожайності в Айові, як і в нас, є волога. Якщо провести аналогію опадів між Україною та штатом, то в Україні кількість опадів зменшується із заходу на схід та з півночі на південь, а в Айові навпаки. В середньому за рік там випадає від 600 до 800 мм опадів, але, що цікаво, 70% їхньої кількості припадає на період із квітня по червень. Так само, як і в Україні, протягом липня та серпня в Айові спостерігають досить тривалу посуху.

За територією штат Айова менший за Україну в п’ять-шість разів. Ґрунти штату — чорноземи на моренах, які утворилися багато тисяч років тому внаслідок руху льодовиків. Також у південній частині штату є чорноземи на лесі. Товща чорнозему в деяких місцях може сягати 1 м. Вміст гумусу в ґрунтах становить від 2 до 6%.

Однією з типових рис центральної частини Айови є наявність так званих блюдець на полях. Це, як правило, погано дреновані ділянки, на яких досить часто відбуваються затоплення. І тому останнім часом на таких полях на глибині 0,5 м та на відстані 20 м одна від одної тамтешні аграрії закладають дренажні системи. Механічний склад ґрунту на території штату різноманітний: це й пилувато-алювіальні суглинки, й суглинки, й глинисті ґрунти.

Соя та кукурудза — дві основні культури штату. Більша частина площі, а це 65%, відведена під кукурудзу, на решті сіють сою.

Система удобрення культур досить різноманітна. Фермери застосовують різні добрива, технології їхнього використання та час унесення тощо. Значного поширення набуло точне землеробство, за якого використовують різні сенсорні системи, які допомагають діагностувати поверхню листків культури та вносити потрібну кількість, скажімо, азоту під час підживлення рослин.

Усі азотні добрива під кожну культуру розраховують на економічно оптимальні норми. До уваги беруть такі показники, як кількість додатково отриманого врожаю, його орієнтовну ціну та вартість добрива. Також норм внесення добрив під культури коригують з урахуванням показників винесення поживних речовин з ґрунту під час  вирощування та внаслідок ґрунтової ерозії, випаровування тощо. Досить багато в Айові використовують інгібіторів нітрифікації, які припиняють процес розкладання сечовини.

Найпоширенішими азотними добривами є аміачна селітра, КАС, зріджений аміак та сечовина, частину якої постачають з України.

Ще один цікавий факт: населення штату Айова становить 3 млн осіб, а кількість поголів’я свиней, яких там утримують, — 15 млн голівТому ту гній є одним з основних елементів удобрення під час вирощування сої та кукурудзи.

Сьогодні середня врожайність сої в штаті становить близько4 т/га, а кукурудзи— 12 т/га. Використання транс генних сортів та гібридів дає змогу місцевим фермерам отримувати більші врожаї, порівняно із класичними, завдяки кращому збереженню врожаю. Часто в агрономів виникають спірні питання, який відсоток урожаю забезпечує генетика, а який — технологія? Багато наукових досліджень підтвердило, що все ж таки 60% урожаю залежить саме від генетики культур, решту забезпечує поліпшення технології.

Вибір якісного насіння — це одне з найважливіших рішень, що приймає американський фермер під час розрахунку потенційної врожайності. Селекція культур спрямована на підвищення врожайності не завдяки збільшенню потенціалу сорту чи гібриду, а шляхом збільшення густоти сівби.

Одним із найважчих завдань для американських фермерів є пошук оптимальної технології вирощування культур, адаптованої до особливостей місцевих погодних умов, які щороку різні. Адже єдиним неконтрольованим фактором впливу на ведення сучасного землеробства сьогодні залишається погода, тому саме відповідно до неї потрібно розробляти технологію вирощування культур.

Досить велику увагу в Айові приділяють власне технології сівби, адже потрібно  чітко розуміти, на яку глибину та в які умови воно потрапить. Цікаво, що багато сільгоспвиробників у штаті сє насіння в велику кількість пожнивних решток.

Висока врожайність для американського фермера ще не означає високу прибутковість. Зокрема, у штаті Айова низька прибутковість агробізнесу супроводжується, як правило, низькими цінами на вирощену продукцію та високими виробничими витратами.

За насичення площ кукурудзою в штаті мають суттєву проблему зі шкідниками на цій культурі, тому під час сівби задля зменшення пестицидного навантаження на довкілля у ґрунт вносять інсектициди в рідкій та гранульованій формах.

Фермери штату здебільшого використовують насіння генномодифікованої сої, стійке до певної групи препаратів (але не до гліфосатів, оскільки останнім часом вони помітили появу чималої кількості видів бур’янів, які проявляють стійкість до Раундапу).

Урожайність сої варіює в різні роки від 4 до 6 т/га. Ціни на сою сприятливіші, аніж на кукурудзу, тому тенденція до збільшення площ сої, за словами Ліндсея, лише посилюватиметься.

Що стосується вирощування інших культур, які у нас в Україні є рентабельними (зокрема пшениця та соняшник), то варто зазначити, що в штаті Айова їх здебільшого не вирощують із тієї причини, що там вони менш рентабельні. До того ж вологий клімат сприяє сильному ураженню їх хворобами.

Тож щоб отримувати незначні прибутки в сільському господарстві, фермерам Айови доводиться докладати значних зусиль та чимало витрачати на виробничі потреби. Та попри це, айовські фермери своєю самовідданою працею продовжують підтримувати високу репутацію свого штату як світового зернового продуцента. Тоді як досить багато українських сільгоспвиробників не беруться вирощувати культуру, рентабельність якої нижче як 30%, мовляв, це не дуже вигідно. Насправді ж варто розуміти, що в Україні нинішні часи господарювання є чи не найкращими, порівняно з тим, чого варто очікувати надалі: на фоні світової конкуренції рентабельність культур продовжить знижуватися.

 

 

Сівалка John Deere 1780 Плантер

Технічний стан
Ціна: 20000$
Купити

Трактор John Deere 8310R

Технічний стан
Ціна: 111700$
Купити

ADR цистерна ATCOMEX A-20

Технічний стан
Ціна: 8300$
Купити

Фреза Grimme GF75-4

Технічний стан
Ціна: 9900$
Купити

Дискова борона Gregoire Besson Big Chief XRVL

Технічний стан
Ціна: 23000$
Купити

Цистерна МАGYAR

Технічний стан
Ціна: 10000$
Купити
Перейти ВВЕРХ