Найцікавіше

Фінансова держпідтримка аграрного сектору

1 мільйон 65 тисяч гривень державної підтримки за програмою часткової компенсації відсоткової ставки за банківськими кредитам перерахували підприємцям пов’язаних із провадженням діяльності у галузях: вівчарство, козівництво, бджільництво, звірівництво, кролівництво, шовківництво та аквакультура. Про це повідомляють у Держрибагенстві. Загалом за цією програмою передбачено бюджетом на 2018 рік 200 мільйонів гривень.

 «За цим напрямом одержувачам вже перераховано 1 мільйон 65 тисяч гривень. Виробники аграрної продукції можуть скористатися зазначеною програмою з метою здешевлення залучених кредитів. Це не тільки зменшить грошове навантаження, але й дозволить товаровиробникам збільшувати обсяги свого виробництва», — повідомив Голова Держрибагентства Я.Бєлов.

Компенсацію відсотків за програмою держпідтримки можуть отримати як юридичні особи, так і фізичні особи – підприємці. Розмір компенсації становить 1,5% облікової ставки Національного Банку України, але не перевищує розміру, передбаченого кредитним договором, зменшеним на 3 відсоткових пункти.

Для того, щоб скористатися урядовою програмою часткової компенсації відсоткової ставки за банківськими кредитами необхідно:

Крок 1. Залучити в банку кредит не більше 100 мільйонів гривень.

Крок 2. Підготувати для подання оригінали та копії документів:

  • про оплату товарів, робіт, послуг для підтвердження використання кредитних коштів;
  • витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
  • довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів;
  • згоду щодо надання Мінагрополітики інформації про позичальника, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані.

Крок 3. Подати до банку, з яким укладено кредитний договір, заявку з документами.

Крок 4. Отримати кошти на поточний рахунок.

Компенсація відсотків здійснюється щомісячно, виходячи з суми фактично сплачених позичальником банку відсотків за відповідний період.

На програми підтримки аграрного сектору за ключовими напрямами у рамках Державного бюджету в 2018 році передбачено 6,35 мільярдів гривень. З цих коштів 200 мільйонів гривень розподілено на програму часткової компенсації відсоткової ставки за банківськими кредитами, залученими для покриття витрат, пов’язаних із провадженням діяльності у галузях: вівчарство, козівництво, бджільництво, звірівництво, кролівництво, шовківництво та аквакультура.

Перейти ВВЕРХ