Найцікавіше

Штучний інтелект в сільському господарстві

Штучний інтелект входить в усі аспекти нашого повсякденного життя. Провідні виробники техніки зробили штучний інтелект невід’ємною частиною смартфонів, мобільних додатків, побутової техніки, щоб зробити користування ними ефективнішим. Зараз цей підхід впроваджено в усіх основних галузях, включаючи обробну промисловість, транспорт та сільське господарство.

Роботів на складальних лініях ми бачимо вже давно, але зараз вони стають розумнішими і вмілішими завдяки штучному інтелекту. Ось чому сфера їх застосування розширюється з заводів на транспорт і сільське господарство.

Про автономні легковики говорять усі, а провідні компанії на кшталт Tesla, Google чи Uber навперегони намагаються першими вийти на цей ринок. Однак дуже мало людей усвідомлює, що сільське господарство отримало технологію автономного керування трактором у полі десятиліття тому. Тож не варто дивуватися, що найбільші виробники тракторів розвиваються в напрямку від автопілота до автономного руху.

Один з передовиків технології безпілотного трактора – CNH Industrial. Компанія представила зразок безпілотного трактора в 2016 р.

AgDNA оголошує про співробітництво з CNH Industrial у розробці і впровадженні ClearVU – програмного продукту наступного покоління з управління фермою для власників техніки Case IH в Австралії та Новій Зеландії. Партнерство дає змогу фермерам вивести свої технології на новий рівень і використати силу найсучасніших хмарних, мобільних технологій та технологій штучного інтелекту. ClearVU забезпечує безперешкодний двосторонній обмін даними, що дозволяє фермерам керувати своєю технікою дистанційно з будь-якого місця, де є зв’язок з Інтернет.

Якість і обсяг інформації для точного землеробства, яку генерує лінійка техніки Case IH, вражає. Використовуючи платформу фірми AgDNA, що базується на «хмарному» рішенні, ці дані згодом об’єднуються з іншою життєво важливою агрономічною інформацією, такою як стан грунту, характер опадів і супутникові знімки, щоб побачити загальну картину того, що відбувається на полі.

За допомогою автоматичного аналізу даних платформа забезпечує чітке розуміння того, що відбувається, і це допомагає фермерам підвищити врожайність, знизити витрати, і отримати максимальний прибуток з кожного гектара. Допомога фермерам досягти вищої продуктивності критично важлива.

Сільському господарству зараз важко, але технологія може допомогти. Зазвичай великі фермери покладаються на карти врожайності, які визначають підсумкову продуктивність культур і на яких ділянках поля продуктивність вища, ніж на інших. Із впровадженням таких платформ з управління фермою, як AgDNA, фермери можуть переключити свою увагу з карт урожайності на карти доходності.

Об’єднуючи різноманітні геопросторові дані з фінансовою інформацією, штучний інтелект забезпечив можливість таким рішенням, як AgDNA, аналізувати ці дані і порівнювати їх з результатами попередніх років щоб забезпечити чітке розуміння того, які проблеми обмежують прибутковість. А це може бути широкий спектр проблем: від поганої волого проникності до передозування добрив.

Це також відомо як точне землеробство – коли культури вирощують залежно від унікальних характеристик відповідної ділянки поля. Штучний інтелект забезпечує точному землеробству нові можливості, які раніше й уявити було неможливо.

Звичайно, впровадження штучного інтелекту в сільському господарстві добре просувається в процесі підбору сорту чи гібриду для конкретного типу грунту або підрахунку норм внесення азоту протягом сезону. Штучний інтелект може бути застосований для вирішення будь-якої проблеми: від оптимізації набору обладнання чи визначення хвороби до оптимізації ланцюжка постачання.

Більшість великих фермерів застосовують технології Інтернету речей для зв’язку їхніх програмних продуктів з Інтернетом. Зараз ми маємо дані, які в режимі реального часу надходять з сільгоспмашин, датчиків і супутників і які можна розташовувати в «хмарі» і безперервно аналізувати, щоб знаходити рішення, які забезпечуватимуть вищу ефективність.

Технології, які ми отримаємо в результаті, просто вражаючі і збурюють нову хвилю змін у сільському господарстві. Інші приклади впровадження штучного інтелекту включають використання комп’ютерного спостереження для того, щоб обприскувати бур’яни, а не культуру, або аналіз супутникових знімків рослин, щоб визначити хворобу і оптимальний спосіб боротьби з нею.

В той час як транснаціональні корпорації мають великі бюджети на дослідження і потужні ресурси, їхні внутрішні процеси забирають багато часу, що затягує строки виходу розробок і гальмує інновації. Стартапи натомість мають можливість швидко вирішувати, що найкраще для їхніх споживачів, і діяти негайно. Ця мобільність на ринку і неупередженість у прийнятті рішень дають їм суттєву перевагу над великими конкурентами. При цьому дуже важливий зворотний зв’язок від фермерів по всій країні: це дає чітке розуміння того, наскільки наші рішення допомагають вирішити конкретні практичні проблеми. Стартапи, які працюють з усією галуззю мають ту перевагу, що їхні продукти можуть збирати потрібні дані незалежно від марки техніки. Це дає змогу отримати більш повну картину сільського господарства і здійснювати неупереджений аналіз.

А об’єднання останніх розробок апаратної частини точного землеробства від таких компаній, як CNH Industrial, з можливостями штучного інтелекту дає такий доступ до цінних інформації та аналізу, який неможливо було уявити ще пару років тому.

 

 

Перейти ВВЕРХ