Найцікавіше

Між аграріями Полтавщини і місцевою владою назріває серьозний конфлікт

«Дя чого  приїхали? Якщо по землю, то це не моє питання, я вам одразу  кажу. А ще я вам можу розказати, як ви землю самозахоплюєте, що доходить до кримінальних справ», – сказав голова Полтавської ОДА В.Головко під час недавньої зустрічі з фермерами. Про це повідомляють в  полтавському виданні “Панорама Полтавщини”.

Фермери області при цьому зауважують, що зустрічей у подібному форматі не було півроку. Відповідно, і проблем накопичилось немало. І пов’язані вони переважно саме з землею. Наприклад, коли фермери помирають, обласний Держгеокадастр поспішає вилучити у господарства землі, які були в користуванні (виділялись у користування ще в 90-х роках , до прийняття нового Земельного Кодексу). Фермери згадали, як було фактично знищене фермерське господарство «МВ-Щедрий лан» у Карлівському районі, де після смерті голови господарства усі землі (50 гектарів, які перебували в користуванні) негайно вилучили і передали ветеранам. Хоча поруч було 3000 гектарів державних земель. Та й, як виявилося згодом, серед тих, хто отримав по 2 гектари з вилучених земель, половина в АТО не були. А коли голова обласної асоціації фермерів В.Бурлака звинуватив владу у штучному і свідомому зштовхуванні лобами фермерів і ветеранів, голова ОДА вийшов із зали, грюкнувши дверима.

Як повідомили фермери, випадок у Карлівському районі – далеко не поодинокий. Спадкоємці фермерів часто мають складнощі з оформленням прав на землю. Крім того, часто фермерам проблематично оформити продовження договорів оренди паїв. Тож фермери відповіли губернатору: «Якщо влада не хоче нас слухати в кабінетах – виходитимемо на площі з вилами або на траси з тракторами».

 

Перейти ВВЕРХ