Найцікавіше

В Україні встановлено офіційний рекорд з врожайності сорго

У приватного підприємства «Тимбай», що знаходиться в с.Маківка Рокитнянського району Київської області, встановлено рекорд України в категорії «Агропромисловий комплекс» – найвища врожайність зерна.

Зафіксовано рекордний врожай зерна сорго (лат. Sorghum Becolor)  — 86 тонн 580 кілограм з 6 гектарів, що в перерахунку на гектар дало 144,3 центнерів з гектара. Урожай був отриманий у результаті впровадження «Інноваційної технології вирощування сорго», розробленої ТОВ НВП «УКРСОРГО».

Керівник господарства Ю.Тимбай розкрив деякі секрети рекордного врожаю. Їхнє господарство експериментувало з різними схемами посіву: були міжряддя 35- 70 сантиметрів, але найвищу врожайність дала ділянка зі схемою 50 х 20 сантиметрів. Удобрювали сорго прямо в рядок, а не в міжряддя чи врозкид. Окрім основних добрив вносилися також гумат калію та Мультикомплекс-10, які забезпечили хороше запилення і наливання зерна. Для сівби використовувалася техніка Great Plains.

«Будемо розширювати площі під сорго, адже культура високоврожайна, а затрати менші, ніж на кукурудзу», — прокоментував Ю.Тимбай.

Цей рекорд можна буде побачити найближчим часом у «Книзі рекордів України» з присвоєним йому державним номером 33 /01-16019 від Голови Наглядової Ради Національного проекту «Книга рекордів України».

 

 

Перейти ВВЕРХ