РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 140000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 108500$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сівалка John Deere 1780 Planter

Ціна: 20000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 108500$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Самохідний обприскувач JOHN DEERE 4830

Ціна: 124000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Дискова борона Gregoire Besson DXRV HD 666-56

Ціна: 26000$
Купити

Найцікавіше

Боронування, як один з найефективніших способів боротьби з бур’янами

Боронування ґрунту — найпоширеніший, продуктивний, економічно вигідний і ефективний спосіб знищення бур’янів у фазі білої ниточки, боротьби за збереження вологи в ґрунті, руйнування ґрунтової кірки, що безпосередньо впливає на збільшення майбутнього врожаю.

Проводять боронування озимих, досходове боронування ярих зернових (пшениця, ячмінь, овес), досходове боронування кукурудзи, до- й післясходове боронування гороху, сої. Під час боронування і переміщення грудочок ґрунту гинуть близько 80–90% проростків бур’янів у вигляді білих ниток. Особливо ефективне до сходове боронування по прикочуваних посівах.

Позитивні ефекти боронування:

Циркуляція повітря в ґрунті;

Регулювання теплового балансу поверхневого шару ґрунту;

Регулювання водного балансу (руйнування капілярів);

Посилення росту основної культури.

Залежно від типу застосовуваних на бороні робочих органів існують два види борін: зубова та пружинна. До першого типу відносять традиційні зубові борони, якими комплектують широкозахватні зчіпки. У зубових боронах робочими органами є загострені на нижньому кінці прямі сталеві зуби квадратного, круглого, прямокутного або ромбоподібного перетинів, які у вертикальному положенні жорстко закріплені на рамі в шаховому порядку.

Зубова борона працює таким чином: передня частина ребра розрізає ґрунт, а бічні грані його зминають, розсувають і перемішують, у результаті чого відбувається руйнування великих грудок.

За квадратного перерізу кінець зуба має косий зріз, спрямований у протилежний бік від напрямку руху, що сприяє максимальному заглибленню зуба.

З’єднання борін із рамою зчіпки зазвичай проводять за допомогою ланцюгів, які дають змогу кожній бороні самостійно копіювати поверхню поля. Сучасні зчіпки оснащені гідравлічною системою, вони мають транспортне й робоче положення, що забезпечує хороший рівень маневреності за їхнього транспортування дорогами загального призначення.

Обробіток ґрунту зубовими боронами здійснюють на глибині до 10 см, під час цього глибина борозен становить 3–4 см, а гребенистість поверхні ґрунту не перевищує 2,5 см. Регулювання активності робочих органів у таких машинах є проблематичним, оскільки все залежить від стану ґрунту й типу змонтованої борони.

Залежно від призначення, борони класифікують за типом: важкі, легкі та середні. Борона важка зубова призначена для обробітку глинистих і суглинних ґрунтів, для розпушування після оранки перед сівбою, руйнування ґрунтової кірки тощо. Навантаження на зуб становить 2–3 кг, що дає змогу розпушувати ґрунт на глибину 5–8 см.

Середня зубова борона виконує боронування посівів зернових і технічних культур на глибину 4–6 см на легких ґрунтах. Навантаження на зуб становить 1–2 кг.

За допомогою легкої зубової борони виконують боронування на глибину 2–3 см. Основне призначення легкої борони — вирівнювання поверхні ґрунту, руйнування та розпушення ґрунтової кірки. Навантаження на зуб становить 0,5–1 кг. Легку зубову борону застосовують для загортання мінеральних добрив.

Ринок сільськогосподарської техніки пропонує аграріям різні види зчіпок, на які комплектують зубові борони.

Другий тип борін — це гідрофіковані широкозахватні зчіпки із вбудованими секціями робочих органів з пружинними вигнутими зубами. Борона пружинна є одним із різновидів зубової, її застосовують для поверхневого обробітку ґрунтів. Основне призначення такої техніки — передпосівне знищення бур’янів, загортання насіння та мінеральних добрив, висіяних розкидним способом. Різні види пружинних борін використовують також для обробітку парів і підготовки ріллі до сівби. Завдяки конструкції пружинні борони є швидкісними й високопродуктивними, забезпечують роботу по посівах, добре копіюють поверхню, розпушують ґрунт, руйнують ґрунтову кірку, сприяючи збереженню продуктивної вологи в ньому.

Пружинні борони складаються з фігурного лонжерона, в який вставлено поворотний швелер.  На ньому кріпиться пружина-зубець. Пружини можна виставляти до поверхні ґрунту під потрібним кутом атаки за допомогою тяги і планок. Ефективність роботи пружинних борін досягають за рахунок поступального руху довгих вібруючих зубів поверхнею поля. Вібрація пружинного зуба забезпечує ефект самоочищення.

Робочий орган — пружинний палець із тонкого пружинного дроту, може регулювати кут нахилу, що сприяє знищенню до 98% бур’янів. Додатковими позитивами такої борони є зниження гребенистості грунту від 2,5–3 см до 1–2 см, покращення перерозподілу рослинних решток від 4 до 4,8%. Фактично борона сприяє перерозподілу скупчень соломи й дає змогу отримати підготовлену поверхню під наступну технологічну операцію.

Використання зубових і пружинно-пальцевих борін забезпечує широкий спектр агротехнічних операцій: закриття вологи, знищення бур’янів, рівномірний розподіл полем пожнивних решток, вирівнювання поверхні поля, загортання насіння і мінеральних добрив.

Вітчизняна промисловість постачає на ринок таку техніку. Кращими технічними рішеннями використання зубових борін є їхні комбінації на основі гідрофікованих зчіпок, які забезпечують можливість вибору і, за потреби, заміни навісних знарядь для розширення технологічних можливостей. Пружинно-пальцеві борони, які набули стрімкого поширення за останнє десятиріччя, також пропонують вітчизняні виробники в різних конструкційних рішеннях і інтерпретаціях.

Особливості конструкції робочого органу цих машин — пружинного пальця, визначають і технологічні напрями використання цього типу агрегатів. Пальці, виконані з тонкого дроту, можуть бути ефективні під час знищення ґрунтової кірки на незасмічених полях і ранніх стадіях розвитку бур’янів. Пальці діаметром 10–16 мм та можливість зміни їхнього кута нахилу можуть бути ефективними на полях з рослинними рештками під час затримання вологи, знищення бур’янів у різних фазах розвитку, рівномірного розподілу полем пожнивних залишків, вирівнюванні зораної поверхні, загортанні насіння і міндобрив, розкиданих полем, тощо.

Велика ширина захвату таких борін, висока робоча швидкість, якісне копіювання рельєфу поля забезпечують високу змінну продуктивність із відмінними агротехнічними показниками роботи за незначних витрат палива. Своєчасне і правильне застосування таких знарядь сприяє отриманню високих урожаїв.

 

 

Трактор John Deere 8335R

Технічний стан
Ціна: 108500$
Купити

Мотопомпа Honda WT40X

Технічний стан
Ціна: 33300 грн.
Купити

Зерновий причіп-перевантажувач BERGMANN GTW-25

Технічний стан
Ціна: 28000$
Купити

Зерновоз MAN 26.480 TGA

Технічний стан
Ціна: 37500$
Купити

Самохідний обприскувач New Holland SP 275F

Технічний стан
Ціна: 170000$
Купити

Сівалка John Deere 1780 Planter

Технічний стан
Ціна: 20000$
Купити
Перейти ВВЕРХ