РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 140000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сівалка Monopill SE 24 Kverneland

Ціна: 14900$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 108500$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Цистерна МАGYAR

Ціна: 10000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 108500$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сівалка Monopill SE 24 Kverneland

Ціна: 14900$
Купити

Найцікавіше

Основні критерії вибору зерносушарки

Сушіння зерна є найенерговитратнішою операцією у післязбиральній обробці зерна, яка суттєво впливає на його собівартість. Технічні засоби для виконання такого процесу, як зерносушарка, зазвичай мають велику металомісткість і тому є найдорожчими машинами післязбиральної обробки збіжжя.

За відсутності в господарстві зерносушильного обладнання та з огляду на його високу вартість, яка не всім господарствам по кишені, деякі сільськогосподарські підприємства здають зерно на переробку на елеватор.  Проте сушіння на стороні завжди обходиться вдвічі-втричі дорожче, ніж на власній зерносушарці. Тому якщо ви плануєте щороку займатись виробництвом зерна, то найкращим рішенням буде придбання власного зерносушильного обладнання.

Останніми роками спостерігається потепління, зокрема й в Україні. Це призводить до того, що деякі зернові культури (пшениця, ячмінь, овес) збирають майже за кондиційної вологості або навіть пересушеними. З урахуванням цих реалій зерносушарки потрібні для сільськогосподарських підприємств, які серйозно займаються вирощуванням кукурудзи, соняшнику, сої та інших зернобобових і олійних.

Основні критерії, на які слід звернути увагу під час вибору зерносушарки: її тип, продуктивність, витрати палива та енергоспоживання, якість висушеного зерна, надійність та довговічність, а також експлуатаційні показники.

Коротко зупинимось на основних критеріях вибору. Зазвичай паспортну продуктивність сушарки визначають у планових тоннах за годину, тобто кількість просушеного зерна за годину за зниження вологості на 6%. Та здебільшого передсушильна вологість зерна (на вході в зерносушарку) значно різниться, тому фактична продуктивність на практиці буде відрізнятися від паспортної. Крім цього, потрібно враховувати вид культури, призначення зерна, яке піддають сушінню (насіннєве, продовольче чи фуражне), а також нерівномірність його надходження до сушарки.

Після того, як ви визначитесь із потребами вашого господарства щодо висушування певного обсягу зерна та ознайомитесь з паспортною продуктивністю обраної вами сушарки, не поспішайте з її купівлею. Не варто вибирати її лише за показниками паспортної продуктивності, довірившись рекламним матеріалам.

Під час вибору типу зерносушарки слід звернути увагу на економічність її експлуатації, ціну та вартість монтажних робіт, а також на показники якості висушеного зерна.

Найекономічніші в експлуатації шахтні зерносушарки.

Цей тип сушарок передбачає рівномірний розподіл теплоносія всім об’ємом шахти за допомогою підвідних та відвідних коробів із мінімальним аеродинамічним опором.

Під час руху зерно в шахті інтенсивно перемішується, що сприяє підвищенню рівномірності сушіння. Використання теплоізоляції, функція попереднього нагрівання зерна з рекуперацією тепла знижують енергетичні витрати на сушіння зернової продукції. До того ж такий тип сушарок викидає в повітря значно менше пилу порівняно з іншими типами сушарок.

Виготовляють їх як стаціонарними, так і мобільними. Стаціонарні сушарки доцільно використовувати для господарств із посівними площами від 1000 га й більше, а мобільні — до 1000 га. Шахтні сушарки, які працюють за принципом розрідження теплоносія, економічніші порівняно з тими, що функціонують на основі його нагнітання. За вибору на користь цього типу сушарок слід враховувати значну металоємність, що відповідно впливає на їхню ціну.

Як правило, шахтні сушарки працюють у потоковому режимі. Тож якщо передбачаються часті зупинки в збиранні зерна або комбайнування різних зернових культур відбуватиметься невеликими партіями, використання шахтних сушарок недоцільне. У прагненні здешевити процес сушіння зерна і вартість сушарок та задовольнити потреби невеликих господарств виробники зерносушильної техніки пропонують на ринку України бункерні та модульні зерносушарки.

Проте під час вибору бункерних та модульних зерносушарок замовникові слід звернути увагу на низку фактів. Практично всі бункерні зерносушарки використовують для сушіння дизпальне. І якщо в конструкції не передбачений теплообмінник, то продукти згорання дизпалива потрапляють у зерно, що унеможливлює його використання на продовольчі цілі, а також підвищує ризик загоряння, особливо за сушіння соняшнику та вівса.

Крім того, в сушарках цього типу, порівняно із шахтними, більша нерівномірність висушування зерна, що пов’язано з важчим продуванням товстого шару зерна (30–50 см). До того ж у них великий показник травмування (2–5%) зерна шнеками, а також значно більші витрати палива порівняно з шахтними зерносушарками. Значну нерівномірність сушіння зерна спричинює й вітряна погода — така залежність якості сушильного процесу від погодних умов характерна для модульних зерносушарок. Тому їх можна рекомендувати для невеликих господарств, які мають потребу в сушінні малих партій зерна із невеликою вологістю (до 20%).

Для сушіння насіння найкраще придатна конвеєрна зерносушарка. На відміну від інших типів сушильного обладнання вона забезпечує найнижчий рівень механічного та термічного травмування зерна. До того ж не потребує попереднього очищення насіння, що для деяких культур є важливим фактором. Конвеєрна зерносушарка має невелику висоту, а отже, для її встановлення не потрібен спеціальний фундамент, вона недорога й проста в монтажі.

Зерно в конвеєрній зерносушарці, рухаючись похилою поверхнею, перебуває в псевдозрідженому стані, що є оптимальним для конвекційного сушіння кожної зернівки. Така сушарка забезпечує рекуперацію тепла, що підвищує її економічність, та експлуатаційну гнучкість — швидко зупиняється та запускається. Це дає змогу розпочати висушування іншої культури без потреби зупинки та перезапуску сушарки.

Раціональний підхід у виборі зерносушарки також передбачає врахування певних конструкційних та експлуатаційних особливостей такого обладнання. Зокрема, у верхній частині зерносушарки чи над нею для забезпечення неперервності технологічного процесу має бути резервний бункер. Для зручності очищення від залишків зерна, а також спрощеного проведення ремонту конструкція зерносушарки має забезпечувати легкий доступ до будь-яких її частин.

Окрему увагу слід приділити теплогенератору зерносушарки. Залежно від типу функціонування він може забезпечувати пряме або непряме нагрівання зерна й використовувати для цього тверде, рідке чи газоподібне паливо.

 

 

 

 

 

Дискова борона Kello Bilt 225TSW-7428B

Технічний стан
Ціна: 23000$
Купити

Мотопомпа Honda WT40X

Технічний стан
Ціна: 33300 грн.
Купити

Розкидач міндобрив AMAZONE ZA-M 1501

Технічний стан
Ціна: 5000$
Купити

Зерновоз MAN 26.480 TGA

Технічний стан
Ціна: 37500$
Купити

Бензовоз MAN TGA 19.293

Технічний стан
Ціна: 18300$
Купити

ADR цистерна ATCOMEX A-20

Технічний стан
Ціна: 8300$
Купити
Перейти ВВЕРХ