lisinopril buyers buy orlistat online india cheap maxalt buy promethazine with codeine uk
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 140000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Дискова борона Gregoire Besson Big Chief XRVL

Ціна: 23000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Цистерна МАGYAR

Ціна: 10000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8310R

Ціна: 111700$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Цистерна МАGYAR

Ціна: 10000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Зерновоз MAN 26.480 TGA

Ціна: 33300$
Купити

Найцікавіше

В Україні зростає інтерес на безостий ячмінь

В  Україні віддавна ячмінь вирощують як продовольчу та кормову культуру. Попри те, що ця культура в світі має широке видове розмаїття, в Європі, зокрема і в Україні, поширені лише два підвиди культурного ярого ячменю: Hordeum vulgare — багаторядний та Hordeum distichum — дворядний, які належать до роду Hordeum.

Кожен з цих  підвидів також може різнитися за остистістю колоса. Остистість визначається за наявністю або відсутністю остюків на верхівках квіткових лусок. Деякі форми ячменю мають замість остюків три лопатеві придатки (фурки), такий ячмінь називається фуркатним. Отже, за показником остистості ячмінь може бути остистим, фуркатним та безостим.

Безості різновиди має як дворядний, так і багаторядний ячмінь. Основним джерелом безостості є ячмінь різновиду dundar, який було відкрито у Малій Азії. Яким чином ячмінь втратив свої остюки та чому цього не сталося в інших країнах, є загадкою. У результаті народної селекції країн Азії було відібрано продуктивні форми безостого ячменю, що зумовило їхнє вирощування у Китаї та Японії на значних площах. Потім ці форми були поширені в інші райони земної кулі, але до останнього часу ніде не набули особливо інтенсивного застосування.

Сьогодні посіви безостого ячменю є в США, Канаді та в інших країнах. І все ж донині ані вихідні, ані селекційні форми не зайняли ареалу, близького за обсягом до ареалу остистих ячменів, насамперед тому, що безості ячмені характеризувалися меншою пластичністю, ніж остисті. Незважаючи на те, що безості форми ячменю становлять значний інтерес для сільського господарства, всі спроби створення сортів такого типу в Європі раніше закінчувалися в кращому разі створенням нових, раніше невідомих різновидів, що мають дрібне зерно і невисоку врожайність, том у серед вітчизняних селекціонерів утвердилася думка щодо неможливості створення високоврожайних безостих сортів із високим рівнем адаптивності до факторів середовища.

І все ж інтерес до створення високопродуктивного безостого ячменю в Україні та інших європейських країнах не згасав, оскільки створення і вирощування таких ячмінних сортів полегшило б переробку зерна, дало змогу безпечно застосовувати на корм полову (через остюки, що заподіюють шкоду травному тракт у сільськогосподарських тварин, вона використовується неефективно або ж її просто викидають), отримати солому кращої якості, а також ефективніше використовувати ячмінь на зелений корм.

Зі зростанням світового попиту на продовольчу продукцію стає актуальним пошук, створення та впровадження у сільськогосподарське виробництво нових сортів, ліній, гібридів, форм та видів рослин, адаптованих до потреб сьогодення. Одним із нових напрямів є започаткування вирощування безостих сортів ячменю.

Крім того, під час збирання врожаю остюки значною мірою збільшують відхід зерна в солому, забиваючи жалюзі соломотряса, решіт і подовжувача решіт комбайна.

Перший в Україні безостий сорт ячменю Модерн було внесено до Державного реєстру сортів у 2012 р. Цей сорт відносять до різновиду inerme. Рослини середньої висоти (88–110 см). Замість остюків, на зовнішній квітковій лусці наявні вирости у формі зубців. Колос дворядний, має сильний восковий наліт, пірамідальний, нещільний (11,2 члеників на 4 см), середньої довжини (8,8 см). Стерильний колосок займає паралельне положення. Квіткові луски грубозморшкуваті, зі слабко вираженою нервацією. Зерно видовжено-еліптичне, жовте, плівчасте. Основна щетинка довговолосиста. Маса 1000 зерен становить 45–49 г. Сорт відносять до середньостиглої групи, тривалість вегетації — 87–97 діб. Стійкий до вилягання , дуже стійкий до посухи. Сорт є джерелом комплексної стійкості до летючої і кам’яної сажки, сітчастого гельмінтоспоріозу (7 балів) та пошкодження внутрішньостебловими шкідниками. Продуктивна кущистість — 1,8 стебла. За господарськими ознаками сорт відносять до напівінтенсивного типу. Рекомендована гектарна норма висіву — 4–4,5 млн схожих насінин.

Безостий ярий ячмінь, як і більшість інших його підвидів, — надзвичайно вимогливий до грунтової родючості, що пояснюється коротким вегетаційним періодом і надмірно швидким засвоєнням елементів живлення, а також слаборозвиненою кореневою системою (особливо в початкові періоди росту та розвитку) з низьким рівнем засвоєння важкодоступних форм живлення. Тому важливою умовою інтенсивного росту і розвитку ячменю є достатнє забезпечення його легкорозчинними сполуками поживних речовин у початкові фази життя — від проростання до виходу рослин у трубку.

Даний ячмінь дуже чутливий до грунтової кислотності, особливо на ранніх етапах органогенезу, й погано росте на грунтах із підвищеним її рівнем. Оптимальним показником рН для росту й розвитку культури є індекс 5,5–5,8.  Безостий ячмінь краще вирощувати на дерново-підзолистих, сірих лісових та чорноземних грунтах із доброю аерацією та середньою щільністю. У період вегетації ячменю посіви необхідно захистити від бур’янів, хвороб та шкідників. Використовують препарати, що дозволені Державним реєстром.

Багаторічні дослідження, проведені в Інституті рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН показали, що за умови точного дотримання наукових рекомендацій потенціал безостого ячменю в умовах сьогодення забезпечує одержання конкурентоспроможної продукції в галузі рослинництва.

Формування показників якості зерна ячменю ярого безостого більшою мірою залежало від системи удобрення, аніж від попередників. Встановлено, що мірою інтенсифікації системи удобрення вміст білка у зерні сортів ячменю безостого зростав, а вміст крохмалю — зменшувався. Таким чином, на сьогодні українським аграріям потрібно застосовувати комплексний підхід щодо технології вирощування ячменю ярого безостого. Особливу увагу слід приділяти впровадженню новітніх технологій вирощування культури та якісному виконанню технологічних операцій, користуючись порадами наукових консультантів. За такого зваженого підходу безостий ячмінь виправдає сподівання фермерів і за кілька років посяде значне місце в структурі посівних площ зернових в Україні.

Бочка 16 м3

Технічний стан
Ціна: 95000 грн.
Купити

Зерновоз MAN 26.480 TGA

Технічний стан
Ціна: 37500$
Купити

Фреза Grimme GF75-4

Технічний стан
Ціна: 9900$
Купити

Самохідний обприскувач JOHN DEERE 4830

Технічний стан
Ціна: 124000$
Купити

Бензовоз MAN TGA 19.293

Технічний стан
Ціна: 18300$
Купити

Самохідний обприскувач New Holland SP 275F

Технічний стан
Ціна: 170000$
Купити
Перейти ВВЕРХ