РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 140000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Зерновий причіп-перевантажувач BERGMANN GTW-25

Ціна: 28000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Цистерна МАGYAR

Ціна: 10000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Бензовоз MAN TGA 19.293

Ціна: 18300$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сівалка Monopill SE 24 Kverneland

Ціна: 14900$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Самохідний обприскувач JOHN DEERE 4830

Ціна: 124000$
Купити

Найцікавіше

Досвід ведення виробництва крохмалю від ГК “ВИМАЛ”

Зайнятися виробництвом крохмалю засновник групи компаній «ВИМАЛ» Віктор Лазар вирішив, коли побачив, як на полях Чернігівщині загортають землею бурти картоплі. 25 років тому регіон вважався центром вирощування картоплі. Але економічно доцільної переробки не було. На той момент підприємець мав компанію, яка торгувала машинобудівним та будівельним обладнанням в Україні та країнах ближнього зарубіжжя. Аби придбати міні-лінію з переробки картоплі на крохмаль, довелося брати банківський кредит, заставивши квартиру. Так у 1992 році з’явився перший в Україні приватний завод з переробки картоплі на крохмаль продуктивністю близько 5 т крохмалю на добу.

 Історію розвитку підприємства варто розглядати крізь призму подій у крохмальній галузі України та глобальних тенденцій: зубожіння у 1990-х, протистояння контрабанді та імпорту за демпінговими цінами, зародження галузі після вступу України до СОТ і відміни дотацій виробникам ЄС, створення Асоціації виробників крохмалю та відстоювання інтересів, зміни, пов’язані з підписанням асоціації з ЄС, і перші поставки на інші континенти. Пройшовши усі випробування, цех за 26 років перетворився на інноваційний завод потужністю близько 20 т крохмалю на добу. При цьому виробничі площі не збільшилися, зміни відбулися лише завдяки втіленню нових енергоефективних технологій переробки. Продукція заводу відповідає міжнародним стандартам, її знають у понад 25 країнах світу — Євросоюзу, Азії, Африки та Америки.

Нині «ВИМАЛ» — це група компаній, до якої крім крохмального заводу входить аграрне господарство із земельним банком 2500 га, будівельна та імпортно-експортна компанії. Для кожної з них завод є материнською компанією, а на певних етапах був донорською. «Задумки Віктора Лазаря завжди виглядали нереально-фантастичними. У 1992-му — будівництво крохмального заводу, хоча жодних передумов для цього не існувало: переробка знищена, технологій виробництва не було, полиці магазинів заповнила імпортна продукція», — коментує директор крохмального заводу «ВИМАЛ» Сергій Самоненко.

Якщо у Європі використовували спеціально виведені сорти з підвищеним вмістом крохмалю 18%, то середня крохмалистість вітчизняної картоплі становила 10%. Почали з якості. На межі 2000-х директор щоденно паралельно з лабораторією робив десятки власних аналізів готової продукції: крохмаль розмішував у склянках води та, виставляючи їх рядком на робочому столі, спостерігав, що спливе та що осяде. Це тривало декілька років і дало розуміння колективу: якість — визначальний показник, що формує ціну продукції. І компромісів тут не може бути. Тому постійно удосконалювали технологію виробництва — краще мили картоплю, фільтрували. Так навчилися виготовляти крохмаль найкращий за якістю не лише в Україні, а й у Росії та Білорусі.

Упродовж багатьох років виробникам крохмалю довелося боротися з контрабандою та сірими схемами. Імпортний картопляний крохмаль завозили під виглядом модифікованого, який мав свій код ЗЕД і обкладався символічним митом у 5%. Відрізнити його від картопляного міг тільки вузький фахівець. Довелося шпигувати за сірими імпортерами від завантаження за кордоном і повідомляти митникам номера машин, кілька років «турбувати» листами СБУ, митну службу, президента, Мінагрополітики.

На думку Самоненка, під час вступу України до СОТ відбулося погіршення митного режиму з точки зору ввезення до України: захисне мито 100 євро/т замінили на 15% від митної вартості. Втім, з цього часу почалося формування цивілізованого крохмального ринку: під тиском ЄС у країні посилилася боротьба з контрабандою, на митниці були впроваджені певні технології та процедури, які посилили контроль за переміщенням товарів. «Завдяки усім діям вдалося ретранслювати гроші на ринок картоплярів як плату за їх роботу. Бо у період ввезення крохмалю за сірими схемам на ринку не було справедливої ціни на сировину», — зауважує Самоненко. У 2014-му Україна вперше за багато років повністю задовольнила потреби внутрішнього ринку, виробивши близько 25 000 т крохмалю. Еволюційний процес крохмальної галузі триває. Учасники ринку намагаються сформувати ринок якісної сировини: впроваджують крохмальні сорти та всіляко стимулюють сільгоспвиробників вирощувати їх.

Крохмаль — продукт широкої сфери використання, його застосовують у кількох галузях: харчовій, паперовій, медичній, текстильній та фармацевтичній. Для експансії на ринок «ВИМАЛ» рухався у кількох напрямах: підвищував якість, нарощував потужності та розширював географію збуту.

У 2015 році завод почав експортувати продукцію до країн Євросоюзу, скориставшись квотою на безмитний імпорт крохмалю, і став найбільшим експортером картопляного крохмалю в Україні, як за обсягами, так і за географією. «Митне оформлення було простим. Допомогло те, що раніше, через недостатню потужність власного виробництва і брак сировини, ми імпортували крохмаль, — ділиться досвідом Самоненко. — Щойно ЄС відкрив квоти, ми запропонували свій товар трейдерам, серед яких у нас уже була хороша репутація. Їх рекомендації замінили нам сертифікати IFS та BRC». Багато продавати не прагнули, оскільки ставили інші завдання: розвідати митний режим і зрозуміти, як продукцію сприймуть на ринку Європи, провести логістику, з’ясувати нюанси менталітету. «Багато чому у веденні бізнесу, оплаті, документації нас навчили китайці, — розповідає Самоненко. — Якщо на турецькому базарі непристойним вважається невміння торгуватися, то у китайців вважається нормальним трішки ошукати, маніпулювати, застосовувати психологічний вплив на свідомість».

Останні роки «ВИМАЛ» експортує не більше 20% продукції, оскільки внутрішній ринок закупає крохмаль за вигіднішою ціною. «Європейські виробники крохмалю у врожайні роки зробили запаси та зараз можуть запропонувати покупцям кращу ціну», — пояснює Самоненко. Є й інші переваги роботи на внутрішньому ринку: виробник уникає додаткових витрат на логістику, а щоб відновити продаж на зовнішніх ринках, достатньо лише оголосити нову ціну в чаті у месенджері чи електронною поштою. Збувають здебільшого гуртовими поставками на підприємства харчової промисловості, роздрібна торгівля становить близько третини споживання. Відновити експортні поставки «ВИМАЛ» планує після того, як вітчизняні виробники крохмалю збільшать обсяги виробництва.

Дискова борона Gregoire Besson DXRV HD 666-56

Технічний стан
Ціна: 26000$
Купити

Мотопомпа Honda WT40X

Технічний стан
Ціна: 33300 грн.
Купити

Зерновоз MAN 26.480 TGA

Технічний стан
Ціна: 37500$
Купити

Розкидач міндобрив AMAZONE ZA-M 1501

Технічний стан
Ціна: 5000$
Купити

Фреза Grimme GF75-4

Технічний стан
Ціна: 9900$
Купити

Бензовоз MAN TGA 19.293

Технічний стан
Ціна: 18300$
Купити
Перейти ВВЕРХ