РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 140000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Самохідний обприскувач JOHN DEERE 4830

Ціна: 124000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сівалка Monopill SE 24 Kverneland

Ціна: 14900$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Фреза Grimme GF75-4

Ціна: 9900$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Цистерна МАGYAR

Ціна: 10000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8310R

Ціна: 111700$
Купити

Найцікавіше

Крупний агробізнес виступив проти деградації грунтів

Нещодавно в Києві пройшов круглий стіл на тему «Деградація грунтів та шляхи їх очищення». Важливо відзначити, що організатором круглого столу виступила компанія AgroGeneration. Таким чином, можна констатувати, що деградацією грунтів в Україні переймаються ціла низка крупних компаній та організацій з агросектору. Адже в круглому столі взяли участь також FAO і компанії «Сингента», «Укравіт», «Украгроцентр», «Август», «Украгро-НПК».

Масштаби деградації грунтів прикро вражають. «За 20 років середній вміст гумусу в грунтах України знизився з 3,5 до 3%», – повідомив один з учасників круглого столу, академік НААН України Олександр Іващенко. Найбільш загрозливих масштабів деградація грунтів набула на Донбасі, на більшій частині Харківщини і Дніпропетровщини, на Придніпровській і Подільській височинах (Кіровоградська, більша частина Миколаївської, Вінницької, Хмельницької, Тернопільської областей, Одеська область на схід від Дністра), у рівнинній частині Чернівецької області та деяких районах Львівської й Волинської областей.

Деградації грунтів сприяє ціла низка факторів. Залежно від їх типу виділяють близько десятка видів деградації грунтів. Наприклад, FAO виділяє 9 видів деградації, Інститут ґрунтознавства і агрохімії – 13. В Україні найпоширенішим видом деградації грунтів є ущільнення. На великих площах грунти потерпають від водної й вітрової ерозії, хімічного забруднення, зберігаються ареали радіаційного забруднення.

«Однак найбільше нас непокоїть втрата грунтами гумусу», – відзначив фахівець проекту FAO «Інтегроване управління природними ресурсами на деградованих грунтах степової та лісостепової зони в Україні» Олександр Журавель. На Заході реакцією на деградацію грунтів стала розробка концепції консервуючого (дехто вважає більш точним термін «ґрунтозахисне») землеробства. Вона базується на трьох принципах. Перший – біорізноманіття. Перший крок до біорізноманіття – сівозміна, яка обов’язково включатиме якусь із бобових культур заради забезпечення азотофіксації в грунті. Другий принцип – якомога довше покриття грунту пожнивними рештками або рослинами. Третій – мінімальний обробіток грунту наскільки це можливо в конкретних умовах.

Ці принципи уже почали впроваджувати в Україні деякі з лідерів агробізнесу. Наприклад, компанія AgroGeneration організувала полігон у Великобурлуцькому районі Харківської області. Для початку там посіяли озимий горох: озимий – щоб грунт не залишався непокритим з осені й на зиму, горох – з метою заселення грунту азотофіксуючими бактеріями.

Свій полігон організувала і компанія «Сингента». Про цей проект розповів керівник підрозділу регіонального маркетингу компанії Олександр Зозуля. Партнером проекту виступило ФГ Широкоступ з Кагарлицького р-ну Київської області. «Ми взяли в партнери звичайне фермерське господарство зі своїми труднощами, а не велику агрокомпанію, щоб показати навіть невеликим сільгоспвиробникам, що в їхніх силах зробити все можливе для зниження деградації і покращення біорізноманіття», – сказав О. Зозуля.

Полігон представляв собою поле на схилі площею 130 га, яке в перший сезон було засіяне соєю. На полі проводили спостереження за величиною змиву, поверхневим стоком води, накопиченням вологи в різних шарах грунту. Також за допомогою дрона з NDVI-камерою Sequoia спостерігали за індексом вегетації.

На полігоні було втілено низку рекомендацій вітчизняних науковців, зокрема, щілювання, чизелювання, сівба упоперек схилу. Обстеження за допомогою безпілотників дало змогу слідкувати за індексом вегетації. Останній вказував на те, що посіви вийшли дуже рівними на всіх частинах схилу. Хоча агрономи знають, що біля підніжжя схилів, де відкладаються часточки, що змиваються з верхніх частин схилу, посіви зазвичай мають дуже поганий стан.

Та найбільша проблема на шляху впровадження ґрунтозахисного землеробства, як зауважив доктор с.-г. наук, професор УНУС Григорій Господаренко, – невпевненість у власності на землю. Окрім економічних проблем, він торкнувся технологічних, насамперед такої складової ґрунтозахисного землеробства, як застосування сидератів. Вчений відзначив необхідність переходу від чистих парів до сидеральних. Водночас він висловив сумніви щодо доцільності післяжнивних поукісних сидератів, які намагаються впровадити крупні агрокомпанії.

Також він торкнувся аспекту внесення міндобрив, неефективне використання яких призводить до хімічного забруднення грунтів. Вчений нагадав, що вносити міндобрива потрібно в комплексі з вапнуванням, післядія якого спостерігається протягом 8-10 років. Наголосив він і на тому, що на 1 кг міндобрив у грунт має надходити не менше 5 кг органічного вуглецю. Основне його джерело – пожнивні рештки, які нерідко повністю або частково йдуть на паливо.

Тему оптимального розташування міндобрив, у першу чергу азотних, продовжив виробничий маркетолог ТОВ «Август-Україна» Віктор Сонець.Він зауважив, що при вирощуванні такої грунтозберігаючої культури як соя, азотні добрива слід вносити в рядки на 1 см убік від насіння і на 1 см нижче. Таке внесення добрив забезпечує ефективне використання як добрива, так і інокулянта.

На важливості нульового обробітку грунту докладніше зупинився директор і співвласник компанії «Украгроцентр» Олексій Луговий. Він розповів, що буквально напередодні 10 днів провів в Аргентині з робочим візитом, і скрізь під час зустрічей з агрономами, фермерами та вченими головною темою була ерозія й деградація грунтів. За словами О. Лугового, в Аргентині на цю проблему звернули увагу 40 років тому, коли забили тривогу: вміст гумусу в грунті знаменитих Пампасів знизився до 2,5% з 7,5% усього за 100 років. З тих пір частка площ, що обробляється «по нулю», зросла до 95%, а частка гумусу – до 3%.

Звичайно, всі ці поради по-своєму корисні. Однак вони так і залишаться добрими намірами, поки аграрії не переконаються у вигідності ґрунтозахисного землеробства і не стануть повноправними господарями на своїй землі, а не лише орендарями.

 

 

Самохідний обприскувач JOHN DEERE 4830

Технічний стан
Ціна: 124000$
Купити

Дискова борона Gregoire Besson Big Chief XRVL

Технічний стан
Ціна: 23000$
Купити

Сівалка Monopill SE 24 Kverneland

Технічний стан
Ціна: 14900$
Купити

Дискова борона Gregoire Besson DXRV HD 666-56

Технічний стан
Ціна: 26000$
Купити

Трактор John Deere 8335R

Технічний стан
Ціна: 108500$
Купити

Сівалка John Deere 1780 Planter

Технічний стан
Ціна: 20000$
Купити
Перейти ВВЕРХ