РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 140000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Фреза Grimme GF75-4

Ціна: 9900$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

ADR цистерна ATCOMEX A-20

Ціна: 8300$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 108500$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Самохідний обприскувач New Holland SP 275F

Ціна: 170000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сівалка John Deere 1780 Плантер

Ціна: 20000$
Купити

Найцікавіше

Ризики зберігання “озимої” кукурудзи

В Канаді та північних штатах США деякі фермери, якщо погода або суб’єктивні фактори не дають зібрати кукурудзу до снігу, залишають її в полі на цілу зиму – аж до весни. Більше того, так вчиняли навіть окремі дослідники, звісно, з науковою метою. І, як показали досвід фермерів і результати досліджень, у цьому може бути сенс. За певних умов.

Бувають роки, коли частину площ під кукурудзою зібрати дуже важко. То в жнива заряджають дощі, через які поле стає настільки мокрим, що на нього комбайн не може зайти. В інші роки через прохолодну погоду кукурудза не може висохнути, і фермери опиняються перед перспективою додаткових витрат на сушіння. В цій ситуації дехто залишає врожай у полі до весни, щоб кукурудза висохла природним способом безкоштовно для фермера.

Однак Девід Хукер, вчений з Університету Гуелфа, що в канадській провінції Онтаріо, нагадує про ризики ускладнення процесу збирання та зниження врожайності такої «озимої» кукурудзи. Вчений з колегами вивчили потенційні стратегії, які могли б використати фермери з метою зниження втрат урожаю та мінімізації погіршення якості, якщо вони вирішили протримати кукурудзу в полі до весни.

Зараз Девід Хукер додає, що нові Bt-гібриди ГМ-кукурудзи та сорти й гібриди з генетично сильнішим стеблом мають задатки до того, щоб краще перестояти зиму.

На півдні провінції Онтаріо, в місцевості, де розташовано вищезгаданий університет (найпівденніша частина Канади з найтеплішим у країні кліматом, зокрема, єдиний в країні регіон, де є виноградники – ред.) кукурудзу зазвичай сіють досить густо (80 тис. рослин/га), вносячи фунгіциди по листу тільки в випадку загрози поширення хвороб, і збирають восени при вологості не вище 25%, досушуючи зерно до 15,5% в сушарках при фермах або на незалежних елеваторах.

Як показує практика місцевих фермерів, кукурудза краще перестоює зиму в полі, якщо:

 – вибрано гібрид з якомога сильнішим стеблом;

 – вибрано пізньостиглий сорт чи гібрид;

 – висівали кукурудзу зменшеною нормою (60 тис. рослин/га);

 – у відповідну фазу проведено обприскуванням фунгіцидами, щоб сповільнити старіння листя і покращити стійкість стебла.

Інше польове дослідження мало на меті з’ясувати вплив групи стиглості, густоти стояння, фунгіциду і часу збирання на врожайність і здатність кукурудзи перестоювати зиму на полі. Досліди були проведені в 5 різних місцях в південній частині провінції Онтаріо в 2009 і 2010 роках. Дослідники порівнювали 3 гібриди з різними строками дозрівання, 2 варіанти густоти стояння (60 і 80 тис. рослин/га) і 2 схеми захисту – з фунгіцидом Quilt (д. р. азоксистробін і пропіконазол – ред.) і без нього. Досліджували врожайність зерна, вологість і масу зібраного врожаю восени і навесні, здатність рослини залишатися зеленою восени й вилягання стебел навесні.

Зріджена густота (60 тис. рослин/га) у поєднанні з внесенням фунгіциду мінімізувало втрати врожайності, які склали від 3,5% до 13,2% залежно від гібриду і розташування дослідного поля, порівняно з традиційною густотою стояння і відсутністю вищезгаданого фунгіциду в схемі захисту.

«За меншої густоти стояння кукурудза краще перестоює зиму в полі, однак зменшення густоти стояння знижує врожайність», – коментує Девід Хукер, додаючи, що обсяг фінансових втрат від такого недобору врожайності для кожної ферми індивідуальний.

Однак хоча втрати врожаю вдалося скоротити порівняно з традиційною практикою, рівень полягання стебел скрізь виявився так само високим. Так, на одному з дослідницьких полів полягли всі рослини без винятку. Ця місцевість характеризувалася найбільшою висотою снігового покриву серед усіх місцевостей, де проводились досліди, і знаходиться в регіоні, що є рекордсменом по всій країні за значенням цього показника. Крім того, полягання спричиняють сильні вітри.

«Вигідно тримати кукурудзу зиму в полі чи ні – залежить від умов конкретного сезону і конкретного поля. Варіант «озимої» кукурудзи можна розглядати, коли, наприклад, вологість зерна навіть у листопаді залишається дуже високою (понад 34%), а сушіння дуже дороге, коли кукурудза гіршої якості (клас зерна може підвищитися, якщо кукурудзу протримають до весни) і коли коренева система і стебло у відмінному стані», – говорить Девід Хукер.

Тож, як підсумовують північноамериканські джерела, «озима» кукурудза – це лотерея. Адже в листопаді ніколи не можна знати, як складеться зима: чи випаде багато снігу, що зумовить високе полягання стебел і суттєві втрати врожаю, чи мало. Індикатором великого ступеня такого ризику є поведінка страхових компаній, які в тому ж штаті Вісконсін запровадили правило: договори страхування зернових мусять закінчуватися не пізніше 9 грудня.

Таким чином, основна перевага «озимої» кукурудзи – можливість висушування природним шляхом. Однак вигоди від цього можуть бути повністю знівельовані втратами врожаю в випадку порівняно значного снігового покриву.

 

 

 

Дискова борона Gregoire Besson Big Chief XRVL

Технічний стан
Ціна: 23000$
Купити

Дискова борона Gregoire Besson DXRV HD 666-56

Технічний стан
Ціна: 26000$
Купити

Бочка 16 м3

Технічний стан
Ціна: 95000 грн.
Купити

Бензовоз MAN TGA 19.293

Технічний стан
Ціна: 18300$
Купити

Мотопомпа Honda WT40X

Технічний стан
Ціна: 33300 грн.
Купити

Зерновоз MAN 26.480 TGA

Технічний стан
Ціна: 33300$
Купити
Перейти ВВЕРХ