РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 140000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 108500$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сівалка Monopill SE 24 Kverneland

Ціна: 14900$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Дискова борона Kello Bilt 225TSW-7428B

Ціна: 23000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Зерновоз MAN 26.480 TGA

Ціна: 33300$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Бензовоз MAN TGA 19.293

Ціна: 18300$
Купити

Найцікавіше

Вітчизняні аграрії все більше замислюються над запровадженням високих технологій в агросекторі

Частка проникнення високих технологій у вітчизняному агросекторі поки що мізерно мала – 10-12% в порівнянні зі світовими лідерами. Але все більше компаній замислюються про інновації та впроваджують їх у виробничий процес. Про досвід впровадження новітніх технологій в сфері АПК поділились працівники  холдингу AgroGeneration.
Інноваціями в AgroGeneration завідує відділ R&D, який очолює Наталія Бондарчук. Вона розповіла, про те, що в компанії впроваджується система Lean Six Sigma. «В Україні цю систему впроваджують в основному промислові підприємства. Ми перші, хто вводить її в агросфері», – розповіла Н. Бондарчук. Lean Six Sigma дозволяє стандартизувати бізнес-процеси і може слугувати майданчиком для автоматизації та удосконалення. Спікер порівняла Lean Six Sigma з принципами японської філософії Кайдзен. Головна мета системи – зміна культури виробництва. «Спочатку ми навчили директорів наших господарств, які повинні використовувати всі інструменти, щоб зробити всі процеси більш ефективними», – додала Н. Бондарчук. Перші результати вже є: економія 7% на закупівлю шин і мастил та олив, хоча ці напрямки в компанії вважалися бездоганними.
Основна проблема – низьке проникнення цифрових технологій. Але це актуально не тільки для України. У всьому світі аграрна галузь «оцифрована» гірше за всіх. Потрібно визначитися і з тим, що ж таке інновації. На деяких підприємствах – це всього лише перехід від Excell до 1С. При цьому освоєння передових систем неможливо без певних попередніх етапів.
Проблема повільного впровадження технологій полягає ще і в тому, що холдинги досить децентралізовані, тоді як необхідно приведення всіх процесів до єдиного стандарту.
Компанія IMK співпрацює з Agrohub вже два роки. «І це не було спонтанним рішенням», – підкреслив Алекс Ліссітса, генеральний директор IMK. «По суті, це дворічна довіра. Ми давно шукали варіанти втілення ідеї створення платформи між IT і агросектором», – додав він. Споконвічні вітчизняні конкурентні переваги – дешеві ресурси (земля і робоча сила) – зараз вже не актуальні. «Через 2-3 роки ми вийдемо на середню заробітну плату Польщі. Всі інноваційні йдуть в напрямку скорочення ручної праці. Українська земля вже не є дешевою. Черкащина та Полтавщина вже вийшли на середньоєвропейський рівень цін. Питання в тому, наскільки ефективно ми можемо на цій землі працювати», – пояснив А. Ліссітса.
Сучасний споживач стає все більш вимогливим і хоче знати точне походження сировини і відстежувати всі етапи виробництва реалізованого товару, підкреслив А. Ліссітса. В IMK до цього виклику готові. У холдингу проводиться контроль грунтів, хімікатів, добрив. «Все перевіряємо в лабораторії, це дає нам можливість відслідковувати весь процес. Надалі будемо відслідковувати процес передачі даних», – розповів директор компанії.
Алекс Ліссітса впевнений, що у проекту Agrohub є величезні переваги: ​​«У Німеччині вже є міністр діджіталізаціі. У ній бачать величезні переваги. Це допоможе вивести людей з сільського господарства, туди зайдуть нові люди – фахівці з IT. На глобальному державному рівні нам також потрібно думати, як зробити сільську інфраструктуру більш цікавою для молоді. Можливо потрібно дати кошти, щоб діти в школах мали доступ до інтернету, це невеликі витрати, але це допомогло б в плані впровадження інновацій».
Також керівник IMK додав, що українці часто самі себе «затравлюють» і недооцінюють. «Хочу змінити це враження. Для цього планую місяць попрацювати в агрокомпаніях Аргентини, де кліматичні умови схожі з українськими, рівень корупції також ідентичний. Але на 1 га у нас працює 15-20 чоловік, а в Аргентині – 6-7. Виникає питання: як вони це роблять і отримують по 12-13 т/га кукурудзи? Ми можемо з ними конкурувати, але потрібно вчитися», – поділився А. Ліссітса.

Багато інновацій можна впровадити самостійно – важливо, щоб вони були доступними, і в цьому ми багато в чому залежимо від світових тенденцій, вважає Тарас Висоцький, генеральний директор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу». «Чим швидше буде доступ технологій в Україну, тим краще», – підкреслив він.

Олександр Романишин, лідер програми EY Start-up Accelerator в Україні, вважає, що поки в Україні робляться початкові кроки в сфері інновацій, але той факт, що вже з’являються акселераційні компанії – дуже хороший знак. «Можна багато всередині компанії винаходити. R&D центри – це дуже сміливий крок, але зараз він дуже дорогий. Коли ти заявляєш, що готовий, достатньо налаштувати всередині потрібну систему. Але не можна хотіти молока, не маючи корови. Не можна просто хотіти інновацій, потрібно вибудувати усередині систему», – пояснив А. Романишин.
Він додав, що виживання стартапів збільшується, коли є реальні умови для тестування. Тому потрібно відкрити Україну для всіх стартапів світу.
«Також потрібно змінювати менталітет, адже поки що існує стереотип, що інновації – це дорого, це якийсь космічний корабель», – додав А. Ліссітса. «Провівши опитування серед співробітників, ми у себе в компанії нарахували необхідних інновацій на 2 млрд грн, тобто фактично потрібно закупити весь парк техніки. Тому потрібно змінювати менталітет. І він змінюється поступово, люди стають більш відкритими і починають розуміти, що знання коштують грошей. І це відбувається не тільки в великих компаніях, але і в середніх, дрібних».

Артем Беленков, засновник Smart Farmning, впевнений, що відсоток проникнення інновацій в нашій країні не настільки критично низький: «Питання більше в менеджменті та підході до управління. У тій же Аргентині просто більш відпрацьовані технології. Раніше особливого інтересу до інновацій не було, але зараз аграрії просто змушені ставати більш ефективними, цього тренду року чотири. Зараз ми потрапляємо на цікавий цикл глобального розвитку технологій. Плюси в тому, що ми вже не повинні проходити еволюційний період, а мінуси – в тому, що іноді технології розвиваються швидше, ніж компанії готові їх впроваджувати».

Високі технології, що впроваджуються в холдингах, фактично однакові і націлені на підвищення ефективності і зниження витрат. Однак об’єднуватися вони не хочуть. На думку Артема Бєлєнкова, це складно, оскільки самі холдинги є дуже складною структурою. «Кожен з холдингів займається самостійними розробками замість того, щоб довіряти деякі аспекти на аутсорсинг. Розробки не масштабуються. У цьому випадку бажання зробити все самим шкодить», – вважає А. Беленков.

Вадим Бодаєв, віце-президент AgroGeneration, пояснив, чому агрохолдинги не поспішають об’єднуватися: «Якби всі компанії об’єдналися, ми б отримали одну монопольну компанію. Природний процес конкуренції цьому перешкоджає. Але з урахуванням того, що інтеграція – шлях до прогресу, ми будемо знаходитися десь посередині».
«Перешкоджають об’єднанню і суттєві відмінності, зокрема: клімат, культури, технології», – додав генеральний директор IMK. «Спроби об’єднання були. Намагалися кооперуватися по закупівлях ЗЗР, але між холдингами це неможливо реалізувати, тому що всі працюють в різних сегментах. Навіть сам підрахунок собівартості істотно відрізняється. Тому навряд чи можливо, що всі скинуться і почнуть щось робити спільно», – підсумував Алекс Ліссітса.

 

 

 

Дискова борона Kello Bilt 225TSW-7428B

Технічний стан
Ціна: 23000$
Купити

Розкидач міндобрив AMAZONE ZA-M 1501

Технічний стан
Ціна: 5000$
Купити

Сівалка Monopill SE 24 Kverneland

Технічний стан
Ціна: 14900$
Купити

Сівалка John Deere 1780 Плантер

Технічний стан
Ціна: 20000$
Купити

Зерновоз MAN 26.480 TGA

Технічний стан
Ціна: 37500$
Купити

Сівалка John Deere 1780 Planter

Технічний стан
Ціна: 20000$
Купити
Перейти ВВЕРХ