Найцікавіше

В Україні подорожчають томати

Заморозки в Іспанії відіб’ються на українських сільгоспвиробниках та гаманцях споживачів: через негоду у Європі дефіцит помідорів. Ціни на європейських ринках зростуть, а слідом підвищиться й на Україні.

Таку інформацію із посиланням на експертну думку опублікував “АПК-Інформ: овочі і фрукти”. Зливи та снігопади, що прийшли до Іспанії, згубили урожай помідорів. Як наслідок – зменшилась кількість постачання томатів до інших країн.

Експерти зазначають, що зазвичай дефіцит томатів призводить на зростання цін десь на 10-15%. Проте наразі пророкують подорожчання аж на 20-30%, яке відбудеться до Нового року.

Адже на відчизняному ринку позначиться й збільшення собівартості вирощування  томатів: ціни на опалення пішли у гору. Через це виробники змушені скорочувати кількість площ, відведених під томати, та закривати частину теплиць.

Окрім того, сільгоспвиробники не приховують, що зацікавлені експортувати свою продукцію до інших країн, зокрема до Польщі. Вони реалізують її за ціною близько півтора долара за кілограм.

Наразі оптові ціни в Україні на помідори – 18-20 грн/кг.

Як повідомлялось, активний експорт тепличних томатів підняв внутрішні ціни на третину.

Повідомляє LANDLORD
Перейти ВВЕРХ