Найцікавіше

В світовому експорті зерна суттєво зменшується частка причорноморських країн

Експорт зерна з причорноморських країн – Росії, України і Казахстану – після п’яти сезонів зростання в 2018/19-му маркетинговому році зменшиться і складе 96,1 млн т проти 106,7 млн ​​т в минулому, підрахував Інститут кон’юнктури аграрного ринку (ІКАР). Їх частка в світовій торгівлі зерном скоротиться з 14% до 13%, а по пшениці – з 37% до 33%. Зниження відбудеться переважно за рахунок Росії. Про це розповів гендиректор ІКАР Дмитро Рилька в ході конференції «Актуальні питання експорту зерна», організованої Національною асоціацією експортерів сільгосппродукції.

Як говориться в листопадовому огляді Іноземної сільськогосподарської служби Мінсільгоспу США (FAS USDA), світова торгівля пшеницею, рисом і кормовим зерном в 2018/19 складе 425 млн т, збільшившись в порівнянні з минулим сезоном на 5 млн т. У той же час прогноз світового експорту пшениці знижений в порівнянні з жовтневим прогнозом і зараз становить 179 млн т, в той час як в минулому сезоні він дорівнював 182,5 млн т. «Світова торгівля трохи зменшиться в зв’язку зі скороченням попиту з боку Бангладеш, Китаю, Індонезії, Таїланду і В’єтнаму . Також скоротиться експорт з Австралії, де триває посуха », – коментують американські аналітики.
Проте за підсумками сезону Росія збереже перше місце в світі за обсягом експорту пшениці. За даними FAS USDA, він досягне 35 млн т, в порівнянні з жовтнем прогноз збережений на колишньому рівні. На другому місці опиняться США з 29 млн т, на третьому – Канада з 24 млн т. Росія випередила США в 2017/18 році, відвантаживши за кордон понад 41 млн т пшениці, нагадує Рилька. Такий результат став можливий за рахунок збільшення виробництва, а воно виросло завдяки розширенню площі сівби більш врожайною озимої пшениці. Крім того, Росія є світовим лідером по щорічному приросту збору з гектара за останні 20 років. По словам Рилько, близько  71% від загальноросійського експорту пшениці в цьому сезоні доведеться на регіони Південного округу і Ставропіллі, 29% в основному поставлять Центр і Приволжжя, невеликі обсяги (в сумі близько 0,8 млн т) за кордон відвантажать Урал і Сибір.

 

 

Перейти ВВЕРХ