Найцікавіше

Українські виробники нарощують експорт овочів до ЄС

Засуха в ЄС посприяла збільшенню попиту на українські овочі так званого борщового набору. За перші п’ять місяців сезону (червень — жовтень 2018 роки) їх експорт з України виріс у 2,1 разу.

За перші п’ять місяців сезону 2018–2019 уже загалом експортовано 26,3 тис. тонн цієї продукції, до якої відносимо столовий буряк, моркву, цибулю, капусту, картоплю. За аналогічний період попереднього сезону цей показник становив 12,3 тис. тонн.

Основною причиною зростання експорту овочів борщового набору стала літня засуха в більшості країн Євросоюзу, яка призвела до зниження обсягів виробництва овочів у цих країнах і, отже, до динамічного збільшення ціни на них.

Основну частку в експорті овочів аналізованої групи становили цибуля і картопля – 90 % всіх відвантажень на зовнішній ринок. Втричі збільшилися зовнішні поставки капусти, на 45 % – моркви та буряка.

Цікава ситуація із цибулею – експортувати її стали більше (у 7,7 разу, із  1,7 до 13,0 тис. тонн), але і ввозять також у більших обсягах. У жовтні імпорт цибулі в Україні взагалі перевищував експорт. Проте це непогана тенденція, оскільки Україна закуповує дешеву цибулю в країнах Центральної Азії, а свою експортує за порівняно вищими цінами.

Наразі  Україна поступово нарощує об’єми власної продукції на експортному ринку заморожених овочів та фруктів.

Повідомляє LANDLORD
Перейти ВВЕРХ