Найцікавіше

Іспанія планує повністю перейти на “зелену” електроенергію

Іспанія планує до 2050 року  здійснити перехід лише на електроенергію  з альтернативних природніх джерел. А на 70 % «зеленої» енергетики – до 2030-го. Нещодавно уряд країни оприлюднив новий кліматичний план розвитку. Технології відновлюваної енергетики сприяють пом’якшенню наслідків зміни клімату, що вкрай важливо для всіх, хто працює в сфері сільського господарства. Також країна стане менш залежною від поставок таких традиційних видів палива  як газ, нафта і вугілля.

Ще 2 роки тому Іспанія отримувала 23,5 % електроенергії з альтернативних джерел (вітрова і сонячна). «Для того щоб вилучити з енергетики вугілля, нафту і газ, Іспанія планує припинити випуск ліцензій на розвідку невідновлюваних ресурсів, заборонити фрекінг та відмовитися від нових субсидій на викопні види палива. Щонайменше 20 % нацбюджету планують виділяти на діяльність у сфері енергетики та клімату», – зазначає джерело.

Згідно даних  європейської медіа-платформи Euractiv, відповідний законопроект буде поданий до парламенту Іспанії до кінця 2018 року. З огляду на його важливість для країни, очікується, що його прийняття за основу відбудеться без особливих проблем.

Наразі  в нашій країні у 2017 році відновлювані джерела енергії складали лише близько 7% (включаючи великі гідроелектростанції) валового кінцевого споживання енергії. У 2020 році  уряд Гройсмана планував  збільшити цей показник до 10,5 %.  Такі низькі показники популярності “зеленої електроенергії” пов’язані з досить високою собівартістю її встановлення.

Повідомляє Landlord
Перейти ВВЕРХ