Найцікавіше

Ризики перевезень вантажів Укрзалізницею

Вантажні перевезення Укрзалізницею — останнім часом стали досить ризикованою справою. Оскільки практично щомісяця із залізниці таємно зникає майже 2 мільйонів тонн продукції й 90% — це справа рук зловмисників. Найбільшим попитом серед злодіїв  користувалися зернові культури та вугілля. Дана обставина породжує хвилю невдоволення серед аграріїв і змушує їх шукати альтернативні види перевезень. Все більшої популярності набувають компанії, що мають приватні локомотиви і забезпечені воєнізованою охороною.

Попит злочинців на вугілля та зернові культури  істотно підвищився порівняно  з аналогічним періодом минулого 2017 року. На вугілля — майже вдвічі: його вкрадено на суму 12,7 мільйонів гривень (у 2017 — на 7,23 мільйонів гривень), а на зерно — на всі 100 %: його «відсипали» на мільйон грн. Третє місце посіла металопродукція. Її вкрали на 898,34 тисяч гривень (у 2017 — 1,14 мільйонів гривень).

Що стосується інших видів вантажів, то їх втрати істотно зменшилися — більш ніж у чотири рази й оцінюються в 205 тисяч гривень (у 2017 — 831,5 тисяч гривень).

Ситуація на краще може змінитися лише в тому випадку, якщо вантажі супроводжуватиме охорона. Як приклад — зменшення втрат від крадіжок азотних і мінеральних добрив майже у 11,5 раза. Це відбулося після того, як набув чинності наказ Міністерства інфраструктури України, згідно з яким ця продукція увійшла до переліку вантажів, обов’язкових до супроводу особовим складом відомчої воєнізованої охорони Укрзалізниці. Так, якщо за 9 місяців 2017 року сума збитків становила 805,84 тисяч гривень, то за аналогічний період поточного року — 70,28 тисяч гривень.

Повідомляє Landlord
Перейти ВВЕРХ