Найцікавіше

В Україні спрощено процедуру ввезення агрохімікатів

Відучора завезти в Україну незареєстровані пестициди й агрохімікати стало простіше. КМУ покращив для цього умови. Це стосується виключно сировини для наукових досліджень.

Нещодавно на засіданні Кабінету міністрів України було спрощено отримання дозволу на ввезення на митну територію країни незареєстрованих пестицидів і агрохімікатів, які використовуються для проведення державних випробувань та наукових досліджень, а також обробленого ними насіння або садивного матеріалу.

Що змінилося:

  • скасовано необхідність погодження з МОЗ і Мінагропродом ввезення в Україну згаданих речовин. Дозвіл на ввезення агрохімікатів або насіння/посадкового матеріалу залишається в компетенції Міністерства екології та природних ресурсів України.

Треба нагадати, що оскільки окремі агровиробники порушують регламент використання засобів захисту рослин, технології внесення, дотримання санітарних норм, Мінагропрод посилив заходи безпеки.  У червні 2018-го Державній службі України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів було доручено посилити контроль за використанням та ввезенням засобів захисту рослин для запобігання отруєння пестицидами і агрохімікатами.

За розрахунками спеціалістів, потреба аграріїв України в агрохімікатах становить близько 100 тис. тонн на рік. При цьому кількість підробок на ринку зростає.

Повідомляє Landlord
Перейти ВВЕРХ