Найцікавіше

Найбільші експортери українського зерна

Протягом січня-вересня 2018 року Україна продала за кордон 28 мільйонів тонн зерна. Найбільше українське зерно купували Єгипет (11,5%), Китай (8,8%), Іспанія (7,3%), Нідерланди (7,0), Індонезія (5,9%), Саудівська Аравія (5,7%) та Італія (5,0%).

Про це повідомляє Національний науковий центр Інститут аграрної економіки.

Протягом дев’яти місяців українці експортували 11,2 мільйонів тонн пшениці, 13,7 мільйонів тонн кукурудзи та 2,5 мільйонів тонн ячменю.  За словами члена-кореспондента Національної академії аграрних наук України (НААН) Миколи Пугачова, країни-імпортери приносять понад 2/3 доходів від всього експорту продукції даної групи.

Микола Пугачов зазначає, що за січень-вересень Україна продала за кордон  майже на 12% менше, ніж за відповідний період минулого року.  При цьому вартісні обсяги поставок знизились лише на 2% – до 4,75 мільярдів доларів. США. Пшениці продано на  2,1 мільярдів доларів, кукурудзи – на 2,27 мільярдів доларів, ячменю – на 500 мільйонів доларів.

Нещодавно Японія увійшла в  трійку лідерів країн-імпортерів українського ячменю.  За підсумками липня-вересня до Японії з України було поставлено практично 130 тисяч тонн цієї продукції.

Повідомляє Landlord
Перейти ВВЕРХ