Найцікавіше

В Британії “м’ясна криза”

У Британській м’ясній промисловості настала кадрова криза. Люди більше не хочуть працювати на бойнях, і це не через низькі зарплати. Причини швидше психологічні – працівники не витримують постійного стресу, пов’язаного з каліченням тваринам.

Експерти говорять навіть про те, що брак персоналу загрожує різдвяним продажам. Великими скотобійнями зараз не заповнені близько 10 тис. позицій, тому супермаркетам буде надзвичайно складно закрити сезонний попит на гусей, індичок і свинину.

Робота на бойнях пов’язана з різними порушеннями, включаючи посттравматичний стресовий розлад або менш відомий травматичний стрес. Через це частішають випадки насильства в сім’ях, алкоголізму і навіть наркоманії.

Один із забійників свиней розповідає, що найгірше в його роботі — це емоційний біль. Дивитися в очі тварині, а через дві хвилини позбавляти її життя.

Окрім психологічного дискомфорту є і фізична плата за роботу на бойнях. Індустрія забою знаходиться вгорі списку за показниками травматизму робітників. За 6 років від серйозних травм по всій країні їх постраждало 800 осіб. У 78 випадках знадобилася ампутація, а четверо загинули на роботі.

Варто зазначити, що 69% працівників боєнь — мігранти. Профспілки відзначають, що ці люди мало знають про свої права і те, куди скаржитися в разі їх порушення.

Більше того, нещодавно було виявлено, що злочинні групи незаконно ввозили іноземних громадян до Великобританії, щоб забезпечити бойні працівниками. Більшість цих людей були неграмотними.

Перейти ВВЕРХ