Найцікавіше

В Україні зростає експорт лікарських трав

Експорт лікарських трав з України у минулому році склав $7,5 млн. У 2018-му уже експортовано на $9,5 млн, хоча рік ще не закінчився. Тобто на світовому ринку є чималий попит на український продукт, і він зростає, повідомив  Євген Шумейко, засновник компанії «Добротрав».

Імпортують трави, в тому числі, країни Євросоюзу – Польща та Болгарія.

Шумейко пояснює, що там зараз криза з персоналом. «Робота (на вирощуванні ліктрав – ред.) доволі тяжка і не високооплачувана, тому полякам чи болгарам простіше влаштуватися на завод і цілий рік отримувати €500-700, ніж 3-6 місяців в році заробляти ті самі гроші за лікарські рослини», — говорить виробник.

На його погляд, надалі попит з боку Євросоюзу лише зростатиме. Ті ж Польща та Болгарія закуповують продукцію в Україні, а далі перепродають її до Німеччини, США, Японії.

Найпопулярніші позиції експорту — цвіт ягоди бузини, цвіт липи, лист кропиви, корінь алтею, корінь лопуха, корінь і трава ехінацеї, корінь і лист кульбаби, ягоди обліпихи, лист берези, лист мати-й-мачухи, лист подорожника.

За минулий рік експорт цієї та іншої продукції склав десь 4 тис. т, тоді як на внутрішній ринок сягає максимум 1,5 тис. тонн.

Наразі в Україні спостерігається дефіцит ромашки та календули. Їх доводиться імпортувати з-за кордону.

 

Перейти ВВЕРХ