Найцікавіше

Зростання обсягів капітальних інвестицій в аграрну сферу

В період з 2015 по 2017 рік 1 гривня інвестицій, вкладена в агровиробництво, приносила у середньому 0,295 гривні прибутку до оподаткування. Вкладені кошти окупалися приблизно за 3-4 роки. Такі дані наводять в Національному інституті аграрної економіки.

Навіть в умовах воєнного конфлікту та економічної нестабільності обсяги капітальних інвестицій в аграрну сферу за останні три роки зросли на 81%, підкреслює Микола Кисіль, провідний науковий співробітник відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення інституту.

Проте в 2018 році зростання капіталовкладень почало знижуватися. В умовах підвищених ризиків інвестори вибирають короткі гроші. На 1 грн капітальних інвестицій сьогодні припадає 2,64 гривні короткострокових.

«Вони дають швидкий ефект, але не створюють бази для майбутнього розвитку», — попереджає Кисіль.

При цьому іноземні інвестори все менш охоче вкладають в українське агро, не сподіваючись на окупність.  На початок 2018 року інвестиції нерезидентів склали 621,25 мільйонів доларів, причому 43,78% їх прийшли з офшорів.

Потенційним інвесторам слід розуміти, що вкладення ними капіталу в аграрні проекти зараз і надалі є вигідною справою. У перспективі їх доцільно поєднувати з інвестиціями в переробку аграрної продукції.

Перейти ВВЕРХ