Найцікавіше

Конституційні зміни законодавства в сфері реалізації прав на землю

Конституційний Суд України надав свій Висновок у справі за зверненням Верховної Ради,  щодо відповідності законопроекту про внесення змін до ст.41 Конституції України вимогам ст. 157 і 158 Основного закону України.

Повна назва законопроекту: «Про внесення змін до статті 41 Конституції України щодо реалізації прав українських громадян на землю, збереження власності на сільськогосподарські землі в руках громадян України та сталого розвитку села на основі фермерських господарств».

Але якщо ст.41 перепишуть, що зміниться для виробників сільгосппродукції на практиці?

Наразі нічого. Оскільки законопроект носить суто декларативний характер.

Зміст цієї законодавчої ініціативи до кінця не зрозумілий через невизначеність у термінології; також незрозуміло, якими шляхами «народні депутати прагнуть досягти задекларованих цілей», – коментує ситуацію експерт із правового регулювання земельних відносин А.Федун.

Таким чином, підтримання цього законопроекту депутатами означатиме лише їх бажання засвідчити свою повагу до аграріїв напередодні виборчої компанії.

Наразі  близько 7 мільйонів українців готові поскаржитися до Європейського суду з прав людини через заборону на продаж землі с/г призначення. В разі якщо це станеться, Україна, як держава, може отримати багатомільйонні позови з реальною перспективою їх програшу.

Повідомляє Landlord

 

 

 

Перейти ВВЕРХ