Найцікавіше

Дешеві свині з ЄС

Українські свинарі за січень-жовтень 2018 року завезли з-за кордону племінних свиней та товарних поросят на $7,2 млн, що втричі більше порівняно з минулим роком.

Активізація імпорту відбулася завдяки сприятливій ціновій ситуації. Як зазначає Олександра Бондарська, аналітик Асоціації свинарів України, в кінці жовтня котирування на товарних поросят в ЄС (20-25 кг) впали до мінімуму — €33,4 за голову. Для порівняння, купити таких же в Україні коштує понад €60.

Аналітик пояснює, що українські цінники понесло вгору після зростання закупівельних цін на живець свиней. Через обмеження внутрішньої пропозиції останній не перестає дорожчати.

Свинарі зазначають, що навіть у Німеччині поросят можна купити на чверть дешевше, ніж в Україні.

«За кордоном пропозиція продукції свинарства більша, що і тисне на ціну її реалізації. А ми шукаємо для себе можливості оптимізувати витрати», — говорить Анатолій Гришак, зоотехнік компанії  «Адамівка-Агро».

Мирослава Чайковська, генеральний директор господарства «Пан Продукт», звертає увагу ще й на обмежену пропозицію на вітчизняному ринку, а також якісні характеристики українських тварин. За її словами, імпортні поросята не тільки дешевші, але й мають високий статус здоров’я та хороші м’ясні характеристики на виході.

«Не дивлячись на транспортування, імпортні поросятка «міцніші», вимагають менших витрат корму, що дозволяє відчутно зекономити», — додає вона.

Наразі за першу половину 2018 р. імпорт чистопородних племінних свиней в Україну зріс на 50%. Середня вартість одної ввезеної свині складає $957 (26,8 тис.). З цієї суми фермерам відшкодовується державою 5 тис. грн або 18,7%.

Повідомляє AgroDay
Перейти ВВЕРХ