Найцікавіше

Аграрії Тернопільщини обирають агрегати від LEMKEN

На полях Тернопільщини «Компанія ЛАН» провела демонстрацію грунтообробних агрегатів LEMKEN, зокрема короткої дискової борони Rubin 12 та передпосівної комбінації Korund 8.

Демонстрація була організована на полях господарства «Качан-07», керівник якого Роман Кіндзерський є давнім шанувальником агрегатів бренду. Технічний арсенал господарства нараховує шість одиниць техніки LEMKEN, що разом із новинками, які привезла «Компанія ЛАН», дало змогу продемонструвати широкий вибір технологій підготовки ґрунту.

Поле, на якому провадилася демонстрація техніки, відповідало найсерйознішим критеріям складності. Тут зібрали сою, тому поверхня поля була вкрита жорсткою стернею, а сам ґрунт відчувався вологим та пружним, що ускладнювало завдання для агрегатів. Саме тому аграрії із сусідніх господарств, які прибули на польову демонстрацію, мали змогу побачити роботу техніки LEMKEN за по-справжньому складних умов. І відповідно обрати оптимальний підхід до обробітку ґрунту за традиційною чи мінімальною технологіями. Йдеться про 8-корпусний плуг Diamant 11, 5-метрову дискову борону Rubin 12, 6-метровий культиватор Kristall 9 та передпосівну комбінацію Korund 8.

Господарство «Качан-07» працює з 2007 року та на сьогодні обробляє приблизно 4000 га площі. Також має свинокомплекс на 1200 голів. «У роботі чітко дотримуємося сівозміни і вирощуємо практично всі основні культури, притаманні нашому регіону. Працюємо за інтенсивною технологією, тому зароблені кошти вкладаємо у розвиток, у тому числі в технічне оснащення господарства, — ділиться Кіндзерський. —Починали, як і всі, — з вітчизняної техніки. Однак побачили, що в такому разі й мови не може бути про нормальний розвиток. Так у нас почали з’являтися агрегати LEMKEN».

Для багатьох аграріїв імідж бренду сільгосптехніки тісно пов’язаний з якістю сервісного обслуговування від офіційного дилера виробника. Тут спрацьовує відома шкільна арифметична істина: «плюс на плюс — буде плюс». Агрегати LEMKEN виконують свою роботу без якихось проблем чи нюансів», — зауважує керівник господарства . Немов на підтвердження його слів по стерні запускають 8-корпусний плуг LEMKEN Diamant 11. Аграрії уважно придивляються до кавалків паруючого чорнозему, звертаючи увагу на те, що пожнивні рештки цілковито виявилися заораними. Цей плуг у господарстві Кіндзерського відпрацював вже п’ять років, при цьому стандартна витрата пального із 340-сильним трактором зазвичай не перевищує 16–17 л/га. Загалом на полях «Качан-07» використовуються два таких плуги. «Гарний агрегат, який особливо добре себе показує на кукурудзі завдяки тому, що не нагортає, а правильно приорює рослинні рештки, —ділиться враженнями від використання плуга і представник господарства «Фльонц» (Бережанський район) Володимир Фльонц. — Цікаво буде побачити новий плуг LEMKEN Diamant 16. Там регулювання глибини здійснюються безпосередньо з кабіни трактора і поліпшена економічність використання плуга за рахунок гідравлічних систем.

Коротка дискова борона Rubin 12 іде по стерні відразу після комбайна. Агрегат здатен провадити обробіток ґрунту на глибину від 7 до 22 см і призначений для якісної підготовки поля після збирання культури-попередника. Найбільше ж аграріїв, звичайно, цікавлять такі попередники, як соняшник та кукурудза. З огляду на прохід борони Rubin 12 вже згадуваною складною соєвою стернею зі своїм завданням модель справляється на відмінно. Агрегат оснащений двома рядами напівсферичних зубчатих дисків діаметром 736 мм, встановлених на спеціальних вигнутих стійках. Це захищає конструкцію від забивання та виходу з ладу робочих органів. Rubin 12 легенько суне стернею, лишаючи по собі ретельно розрихлену землю, перемішану з подрібненими пожнивними рештками. При цьому ґрунт має переважно дрібно-грудкувату структуру, чому сприяють аж 12 варіантів котків на вибір, залежно від особливостей ґрунту.

Ще одна новинка від LEMKEN, представлена на демонстрації, — комбінація для передпосівного обробітку ґрунту Korund 8.

Це легка навісна конструкція із підпружиненими лапами та унікальними котками, призначена для оптимальної підготовки поверхні поля до сівби. При цьому глибина обробітку Korund 8 становить від 2 до 8 см, а робоча швидкість — 13–15 км/год. Це зумовлює високу продуктивність роботи передпосівної комбінації LEMKEN, яка здатна закрити до 40 га впродовж світлового дня. Пустивши Korund 8 по оранці, організатори заходу наочно продемонстрували, що таке якісний передпосівний агрегат. Копіювання поверхні поля тут на висоті, як і підготовка посівного ложа в принципі. Також відбулася демонстрація компактного культиватора Kristall 9, котрий застосовується для ефективного обробітку стерні за допомогою лап 47-сантиметрової ширини. Довжина ж лап може сягати 20, і навіть 30 см, що суттєво розширює функціональність моделі. Розташований ззаду ряд дисків вирівнює поверхню ґрунту. Підприємство «Агроінвест» обробляє 2600 га у Козівському районі Тернопільської області й потребує водночас ефективних та продуктивних ґрунтообробних агрегатів. Керівник господарства Юрій Пудлик вже не перший рік придивляється до агрегатів LEMKEN.

«Спеціально приїхав, щоб побачити техніку в дії — наразі хочу подивитися на плуг Diamant 11, а в перспективі — на новинку Diamant 16, — розповідає Пудлик. — Ми навчилися отримувати високі врожаї кукурудзи (цьогоріч — до 150 ц/га), а тому наявна проблема із великою кількістю твердих рослинних решток. Знаю, що із цим завданням добре впораються плуги LEMKEN». Захід із демонстрації можливостей техніки LEMKEN видався напрочуд дружнім та атмосферним. Велика заслуга в цьому організатора — «Компанії ЛАН», що зуміла вдало поєднати приємне з корисним. Була техніка, були розмови на різні теми, а головне — відчувалося повне взаєморозуміння між учасниками заходу.

Сьогодні обов’язковою умовою ефективного застосування такої техніки, як LEMKEN, має бути постійний прямий контакт з офіційним дилером. Адже такі агрегати не купують просто, аби були: на них покладається обробіток багатьох тисяч гектарів із чітким дотриманням технології. Як це успішно реалізується на полях «Качан-07», про що яскраво свідчать результати діяльності господарства. І головне — відмінний оптимістичний настрій тамтешніх аграріїв.

Перейти ВВЕРХ