Найцікавіше

Динаміка цін на фруктовому ринку

В Україні триває зниження ціни на яблука. Цього тижня стала помітна різниця між яблуком екстра (преміальним) і яблуком стандартної якості, які в великому обсязі пропонуються на оптових ринках.

Пропозиція трохи поменшала з приходом морозів, але на ціні це не відбилося. Тримається стабільна ціна на яблука екстра якості і продовжує знижуватися ціна на стандартне яблуко. Наприклад, сорт Голден подешевшав за останній тиждень на 15%, до 5 грн/кг. Подекуди дрібні яблука навіть погоджуються продавати по 3,5 грн/кг.

Сорт Лігольд не змінився в ціні, а по всіх інших найбільш популярних сортах зниження склало приблизно 10% у сегменті стандартного яблука. При цьому майже не змінилась ціна у сегменті яблук преміальної якості.

Щодо груші, то вона знов подорожчала. Зараз на ринку майже не лишилося фрукту вітчизняного виробництва. Імпортна груша пропонується по 28-32 грн/кг — на 53% дорожче, ніж тиждень тому. Незначне подорожчання було зафіксоване на ринку найпопулярнішого на сьогодні винограду киш-миш. Його вартість сягнула 52-53 грн/кг, додавши за тиждень 10%.

По цитрусовим ситуація майже не змінилася. Мандарин додав десь 5% до ціни. На ринку зростає пропозиція дорогої продукції, але більшість пропозиції становить турецький мандарин за ціною 28-32 грн/кг.

Ціни на апельсин не змінилися і становлять 30-32 грн/кг.

Ціни на банан на цьому тижні навіть трошки просіли і це досить цікава тенденція, адже банан зазвичай є конкурентом для яблука.

Станом на четвер банан коштував майже 21 грн/кг. До речі, це майже на 30% дешевше, ніж у минулому році.03

Перейти ВВЕРХ