Найцікавіше

Ціна на цибулю продовжує зростати

В нинішньому сезоні всі овочі демонструють активний ріст цін, але лідером, як і раніше, залишається цибуля. Майже ажіотажний попит на цибулю  зі сторони вітчизняних покупців і експортерів пояснюється тим, що виробництво цибулі серйозно знизилося не тільки в Україні, але і в країнах ЄС,-про це розповів Олександр Хорев, керівник проекту “АПК-Інформ:овочі і фрукти”.

Попит не знижується навіть при умові рекордних цін на овоч- максимальних за всю історію незалежної України. Так, добру цибулю зараз продаютю по 11-12 гривень за кілограм. Це приблизно в три рази дорожче, ніж на початку грудня минулого року.

Навіть не дивлячись на активний імпорт із Азербайджану і Казахстану, на даний момент немає передумов для зміни цінової ситуації. Цибуля продовжить дорожчати-і з огляду на активний експорт в ЄС, і під тиском скорочення пропозиції.

На думку Олександра Хорева, вже в наступному році багато фермерів захочуть вирощувати цибулю.  “Як показує багаторічний досвід, за вирощування цибулі будуть братись не тільки ті компанії, які не мають досвіду в її виробництві, але й ті, котрі не являються професійними аграріями”-підсумував експерт.

 

Перейти ВВЕРХ